Bir Blog Başlatın

Hostgator İle Nasıl Blog Açabilrim ve Nasıl Geçiş Yapabilirim?

Merhaba değerli okurlarım, bu yazımızda nasıl site açılır bunu öğreneceğiz. Dünya üzerinde güvenilir ve aynı zamanda dokuz milyon alan adını içerisinde barındıran Hostgator’da nasıl site açılır? Gelin hep birlikte görelim.

İlk olarak aşağıdaki linke tıklayanız ve Hostgator’un resmi sitesini açınız.

Link: Hostgator

Promosyon kodunuz, %25 İndirim:  Yunus341158

Daha sonra ana sayfada üst şeritte sol tarafta web hosting yazısını göreceksiniz. Ona tıklayınız. Karşınıza üç adet plan çıkacaktır.

Screenshot-2017-10-3 Web Hosting Shared cPanel Web Hosting - HostGator

Screenshot-2017-10-3 Web Hosting Shared cPanel Web Hosting - HostGator(1)

Gördüğünüz üzere sitede üç adet plan mevcuttur. İlk plan, yani Hatchling Plan ekonomik paket isteyenlerin tercihidir. Ben ise sizlere Baby Plan’ı tavsiye ediyorum. Çünkü baby plan size sınırsız domain, yani alan adı ve pek çok özellik vermektedir. İlk planda sadece tek bir alan adı alabiliyorsunuz. Bu arada domain, yani alan adının ne olduğunu merak edenlere hemen söyleyelim. Domain ‘’.com .org .net’’ gibi adreslere verilen addır. İnsanların sitenizi bulması için gereken adrestir.  Planlara ait fiyatları tek tek inceleyelim. İlk plan gördüğünüz gibi 3.95$ aylık olarak ücretlendirilmiştir. Bu aylık ücret, ben 1 yıllık almanızı tavsiye ediyorum. Yani ilk paket için 1 yıllık ücret 345 TL oluyor. Aslında gereksiz şeylere harcadığımız paraları düşünürsek çok da yüksek bir fiyat değil öyle değil mi? Tek sefer de 345 TL ödeyerek sitenizi satın alıyorsunuz. Bu firmanın sevdiğim en önemli yanı ise teknik destek sağlıyor olmalarıdır. Firmanın aynı zamanda Türkiye’de de şubesi mevcuttur. Yani Türkçe destekte alabilirsiniz. Baby plan ise 5.95$ dolar üzerinden aylık olarak ücretlendirilmiştir. Bunu da 1 yıl olarak hesapladığımız 900 TL’ye denk geliyor. Arada çok bir fark olmadığını görebilirsiniz. Ben çok aşırı profesyonel bir site açmak istiyorum diyorsanız Business plana da göz atabilirsiniz. Aynı tarifeden ücretlendirilse de ek masrafları çıkabilir. Biz ilk plan üzerinden giderek nasıl site açacağımızı görelim.  ‘’sign up now’’ yazısına tıklayınız karşınıza böyle bir sayfa gelecek.

reee

En başta Enter your domain yazısının yanındaki boşluğa sitenize vermek istediğiniz adı seçin ve yandaki kutucukta ‘’com’’un işaretli olduğundan emin olun. Bu ilk adımımızdı şimdi ikinci adımda package type yazısının yanında yer alan kutucuktan yukarıda göstermiş olduğum planlardan birini seçiniz. Hemen altında Billing Cycle yazısının yanın da 36 months yazısını göreceksiniz. Kutucuğa tıklayın ve 12 month yazısını seçin yani 1 yıl. Onun altında da username yani kullanıcı ad bölümü yer almaktadır. Buraya da istediğiniz kullanıcı adını girebilirsiniz. Akabinde altta security pın yani şifre girmeniz istenecek kendiniz bir şifre giriniz. İkinci bölümü de tamamladığımıza göre şimdi de üçüncü bölüme geçelim buraya kendi kişisel bilgilerinizi gireceksiniz. Hemen yanında credit kart yazan bölüme gelip kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Firma ödemeleri kredi kartı ve paypal üzerinden alıyor. Ancak paypal ülkemizde kapalı olduğundan site açabilmeniz için kredi kartınızın olması gerekmektedir. Şimdi geldik dördüncü bölüme burada aslında bir oynama yapmak istemiyorum. Ancak fiyatı biraz daha düşürmek adına ilk kutucukta yer alan işareti kaldırabilirsiniz. Bu sitenizi hackerlardan koruyan bir özelliktir. Ancak maddi durumunuz el vermiyorsa o seçeneği kaldırmanız mümkündür. Beşinci bölüme ise kupon kodu gireceğiz. (Kupon Kodunuz Aşağıdadır bkz.) Geldik son bölüme bu bölümde artık yapmamız gereken tek şey toplam tutarı görüp kullanıcı şartlarını kabul ediyorum(I have read and agree to the) seçeneğini işaretleyerek ‘’Checkout Now’’ yani satın alıyorum tuşuna tıklayarak işlemi tamamlamak olacaktır. Alttaki resimde gördüğünüz gibi kuponu girdiğimizde fiyat 115$’a indi siz Hackerlardan korunmak için olan tuşu da, yani ilk kutucuktaki işareti kaldırırsanız fiyat daha da inecektir. Siteniz artık hazır hayırlı olsun. Artık sizin de bir siteniz oldu. Tasarımı ise tamamen size kalmış, destek almak isterseniz Google’a Hostgator destek yazarak destek ekibine ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğiyle… Her şey istediğiniz gibi olsun.

Promosyon kodunuz, %25 İndirim:  Yunus341158

Screenshot-2017-10-3 Web Hosting, Reseller Hosting, and Dedicated Website Hosting w cPanel - HostGator com(1)

Link: Hostgator

Hostgator ile nasıl site açabilirim? Hostgator ile nasıl site açabilirim? Hostgator ile nasıl site açabilirim? Hostgator ile nasıl site açabilirim?

 

Site Açarak Geleceğinize Yatırım Yapabilirsiniz!

Site açarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Evet son dönemlerde popülerliği giderek artan ve insanların iyi paralar kazanmasına olanak tanıyan bu sistem ile geleceğinize yatırım yapmanız mümkün. Peki nasıl? Dünya üzerinde hangi insana sorarsanız sorun herkes sevdiği işi yapmak ve o iş ile geçimini sağlamak ister. Bu açıdan sizlere sevdiğiniz işi yaparak para kazanmanın kapılarını açıyorum. Tek yapmanız gereken söylediklerime kulak vermenizdir. Bu yazıyı okuduğunuzda fazlasıyla motive olacaksınız.

fail-688x387

Bugün, Gelecek ve Çocuklarınız İçin

Bugün, gelecek ve çocuklarınız için yatırım yapmak ve onlara güzel bir hayat sunmak istemez misiniz? İşte size fırsat… Bu yazıyı okuduktan sonra düşünceleriniz tamamen değişecektir. Site açarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz sloganı ile sizlere farklı bir yaşam tarzı sunuyorum. Gelecek aslında çok uzak değil… asıl olan sen geleceğe ulaşmak için ne kadar yakınsın? Bu soruyu kendinize sormanızı istiyorum. Aynaya bakın ve gerçek olan sizi görün artık. Hayal kurmaya cesaretiniz var mı? Bu soruya yanıt arayın. Çünkü bu soru sizi hayallerinize ulaştıracaktır. Site açarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz buna inanın. Modern köleliğin size vurduğu zincirlerden kurtulun, hayata farklı pencereden bakın artık. Sizin diğer insanlardan neyiniz eksik. Site açarak geleceğinize yatırım yapın ve herkese farklı olduğunuzu gösterin. Her yazımda söylediğim gibi her şey sizin için.

Sonuç itibariyle site açarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz yazısını asıl yazma amacım sizi teşvik etmek ve içinizde var olan gücü açığa çıkarmaktı. Umarım başarılı olmuşumdur.