Başarılı olmak ister misiniz?

20150724190206-success-focus-life-achievements

Her başarılı girişimcinin “A-Oyuncu” niteliklerine sahip olması gerekir. Bunlar olağanüstü girişimcinin başarı için karakteristikleridir. Eğer başarılı olmak isteyen biriyseniz sizlere bazı nitelikler sunacağım.

1. Yapışkanlık

“Yapışkanlık” kelimesini seviyorum – sebat etme ve ısrar etme yeteneğiniz. İnsanlar genellikle fikrinizin işe yaramayacağını söyler. Bu negatifi pozitif hale getirin ve pes etmeyin.

Hangi işi yapıyorsanız yapın o işe sımsıkı sarılmalısınız. Evet başlangıçta her şey kötü gidiyor olabilir. İstediğiniz başarıya ulaşamamış olabilirsiniz. Ancak sabreder ve o işin üstüne giderseniz elbet bir gün başarılı olursunuz.

2. Amaç

Yaptığınız şeyi yaptığınız “neden” hakkında tam bir açıklığa ihtiyacınız var, bu yüzden hayatınızın görevi gibi hissediyorsunuz. Bazı günler sizi istifa etmek istediği noktaya zorlar. O günler geldiğinde işinize olan bağlılığınızı güçlendirmeniz gerekir.

Bir işi yalnızca kâr için başlatırsanız, ilk engelden ayrılırsınız. Geçmiş zorlukları aşmak için esnekliğe sahip olmayacaksınız. Gerçek amacınızı bulun ve hiçbir şey yolunuzda durmasın.
3. Kendine İnanç

Her gün uyan ve gerçekleşeceğini biliyorum – dilemek ve ummak değil. Şüphe, “Keşke” ya da “Umarım” da yaşar. Hayatınızın herhangi bir yönüyle kuşkuculara ve hainlere yer yoktur. Düşüncelerinize, eylemlerinize ve etrafınızdakilerle olana korkusuz inanç ile şüphe koyun.

4. Kendinizden Şüphe Edin

Kafandaki küçük sesi, “Ne yapıyorsun?” Ya da “Başarısız olacaksın” ya da “Sen patronsun, yatağın içinde kal” diye fısıldayarak kapat. Hiç kimse yoksa patron olmak zor.

Ne olursa olsun bırakma. Mütevazi ol. Kaçınılmaz olarak kendinizden şüphe duyduğunuzda, sadece o sesi söyleyin, “Belki, ama başka bir gün vereceğim ve ne olduğunu göreceğim.”

5. Tutum

Herkes sürücü ve tavırlarını kontrol edebilir. Her gün, herkesten daha sıkı ve daha akıllı çalışmak için sürücüye ihtiyacınız var.

Ayrıca her negatifin kılık değiştirmede pozitif olarak algılanması gerekir. Dünyanız çökerken, planlamak ve yürütmek için sürücüye ve disipline ihtiyacınız var. Durumun faydalarına odaklanın.
6. Her Şey Dahil Olun

Olağanüstü girişimciler, ürün veya hizmetlerini pazarlamak için güçlü iletişim becerilerini kullanırlar. Çalışanları nasıl motive edip koyacaklarını biliyorlar. İşlerini daha iyi hale getirmek için sürekli yeni yollar araştırıyor ve öğreniyorlar.

7. Azim

Başarının sadece bir yolu var: ileri . Bu sürekli bir eziyet. “Kolay” düğmesi yok. Sıkıntı ve zor zamanlarla karşılaşacaksınız. İnancınız olsun ve şarj etmeye devam edin. İşini yapın. Süreç boyunca, bilgelik, alçakgönüllülük ve muazzam bir tatmin ve başarı hissi kazanacaksınız.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.