En İyi Fikrinizi Nasıl Seçebilirsiniz?

idea

Tüm dünya sorunlarını çözemezsiniz, ama eğer odaklanırsanız, birini çözebilirsiniz.

Girişimcisiniz ve aklınızda belki de pek çok fikir var ama nedense en iyisinin hangisi olduğu konusunda tereddütler yaşıyorsunuz. Bir araştırmaya göre insan bir şeye sadece 8 saniye içerisinde odaklanabilir. Eğer siz doğru olanı bulmak için bu 8 saniyeyi etkili kullanmazsanız tereddüt yaşamaya devam edersiniz. Bu, hayatın her alanında böyledir. Bir işten verim almak istiyorsanız sadece o işe odaklanmalısınız. Çoğu girişimcinin düşündüğü, uğraştığı pek çok şey var anlıyorum. Bu yüzden sizlere daha iyi odaklanabilmeniz ve doğru kararlar verebilmeniz için birkaç ipucu vereceğim.

Bir fikrin değerini belirlemek için şu süreci izleyin.

1. Nefes Almak için Bir Dakikanızı Ayırın

Başlangıç ​​hayatının acelesinden bir ya da iki gün uzaklaşın ve rahatlayın. Çok sayıda endüstri kesintiye uğramadan uzak kalıyor ve yürüyüşe çıkmak ya da kitap okumak için uzun bir hafta sonu geçirmeniz durumunda, hepsi yok olmayacak.

Gürültüden kaçmak için bu sefer ofisten uzaklaşın. Yeni fikirlerle ilgili potansiyel kurucu ortaklara e-posta göndermeyin veya en büyüğü yakalamak için sabahlara kadar çalışmayın. İşe odaklanmak evde başlar. Açıkça düşündüğünüzü hissettiğinizde, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2. Zihniniz Okurken, İzleyin

Finansmanı nasıl güvenceye alacağınızı veya rakiplerinizin neler yaptığını düşünmek zorunda kalmazsanız, aklınız nereye gider? Çözme konusunda en çok tutkulu olduğunuz problemler nelerdir? Düşüncelerinizin nereye gittiğini görmek için biraz dikkatli çalışarak, tutkunuzu yakalayan şeyleri tanımlayabilir ve şirketinizin başarmasını istediğiniz şey hakkında bir plan oluşturmaya başlayabilirsiniz.
3. ‘Hayır’ Demeye Başlayın

Bir planda veya devam eden bir planla, dikkat dağınıklığı kaçınılmaz olarak sizi oyundan çıkarmaya çalışacaktır. Bu rahatsızlıklar, başka bir endüstride potansiyel olarak büyük bir müşteri veya şirketin yönünü değiştirmek isteyen bir yatırımcı şeklinde olabilir. – Bu olduğu zaman, yön değiştirmek veya önceki adımda tanımlanan vizyonu takip etmeyi unutmayın. Eğer iki seyirciyi kovalarsan, çok geç olmadan önce birisini geri çevirmiş olmanı istersiniz.
4. Amacınız Hakkında İnatçı Olun

Bir hedefiniz var ve bu hedefe ulaşmak için diğer fırsatları geri çeviriyorsunuz, bu yüzden başarı arayışınızda yarım kalmayın. Büyük bir hayalin gerçek olmasını sağlamak için elinizden geleni yapın. Benzeri yatırımcılardan fon bulun, rekabeti araştırın ve çözümün gelişimine agresif bir şekilde devam edin. Hedef grubunuzda pazar araştırması yapın ve gerekirse yaklaşımınızı ayarlayın . Unutmayın, çözdüğünüz problem (orijinal çözümünüz değil) büyümenizin anahtarıdır.

Siz odak noktanızı korumaya devam ederseniz, emin olun en mükemmel fikirleri bulacaksınız. Çoğu girişimcinin göz ardı ettiği bir noktaya değinmek istedim. Unutmayın, odak her şeydir.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.