Online Para Kazanmak için 4 Yol

make-money-writing

Bugünün ekonomisinde, çoğu maaş sadece yaşamak için yeterli değildir. İnsanlar, yaşam standardına kıyasla daha az  ücret alıyorlar ve kiralar yükseliyor; ve maliyetler yükselmeye devam ediyor. Yani, hayatta kalmaktan vazgeçmek ve gelişmeye başlamak istiyorsanız, bir ek işe başlamak her şeye  değerdir.

Tam zamanlı çalışmak mı? Biraz para kazanmak için çok uygun bir yol mu istiyorsunuz? Sadece en yakın ekrana bakmanız gerekiyor.

Dünyadaki binlerce kişi bunu yapıyor. Ve tam zamanlı çalışmanıza da gerek yok. Sadece odaklanmaya, bir plana, çok fazla özveri ve sabra ihtiyacın var.

İşte sizlere para kazanabileceğiniz en iyi dört yolu sunuyorum – tam veya  yarı zamanlı.


1. Dijital Ürünler

Fiziksel ürünler çok fazla zorluk olarak görülüyorsa, hiç korkmayın: Dijital ürünler, sizin yükünüzün bir kısmıyla kazanmanızı sağlar. Özünde bir “dijital ürün”, güzel bir paket içinde özel bilgilerdir.

Özgürlük Hacker’larının kurucusu Kimra Luna, 5000’in üzerinde dijital ürün satmıştır – kurs şeklinde. Luna bana şunları söyledi: “İdeal müşterilerinizin ve müşterilerinizin çözmesine yardımcı olabileceğiniz konusunda zaten bir sorun yaşıyorsanız, 48 saat veya daha kısa bir sürede kursunuzun kaydedilip satılmaya hazır olmasını sağlayabilirsiniz.”

2. Danışmanlık

İş stratejisi alanında daha rahatsanız, danışman olmayı düşünebilirsiniz.

Günlük iş dünyasının sorunlarının üstesinden gelmek için ödeme alacaksınız ve şirketlerin ormanı ağaçlardan görmelerine yardımcı olacaksınız. Bir şirketin çalışanlarını, şu anda yaptıklarından daha yeni veya daha iyi bir şey yapmak için eğitebilirsiniz.

3. Koçluk

Kişisel strateji alanında oturmaktan daha rahatsanız, bir koç olabilirsiniz.

Sporculardan öğrencilere ve yöneticilere, insanların koçlara ihtiyaçları vardır: onlara kendi başlarına yapabileceklerinden daha hızlı ilerlemelerine yardımcı olmak için onlara uygulanabilir ve dürüst tavsiyeler verebilirsiniz.

Bir koç olmanın uzmanı olmanıza da gerek yok – sadece birisinin en iyi versiyonuna nasıl ince ayar yapılacağını bilmek zorundasınız.

4. Metin Yazarlığı

Metin yazarlığı, bir çok insanın nasıl yapılacağını bilmediği bir beceridir ve bunu yapanların pek çoğu iyi değildir.

Sattığınız kelimeleri yazabiliyorsanız, dünyanın herhangi bir yerinden sağlam bir gelir elde edebilecek bir yeteneğiniz var.

İşinizi çoğunlukla telefondan ve tabletten çalıştırmalısınız. Uzman bir yazar diyor ki, “Başımdaki dakika başına 45 kelime yazarım. Ve her gün bir yerde bir şeyler yayınlıyorum. Eğlenmek için değil. Para için.”

Biraz fedakarlık ve özveriyle, bankaya para kazandırabilecek bir gelir akışı kurabilirsiniz. Bu, dünyayı gezmek için kullandığınız “bonus” para ya da günlük işinizden ayrılmanız için gereken tasarruf ve dizüstü bilgisayar yaşamının tam zamanlı üyesi olmak için olabilir.Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.