3 Kritik Test Girişimciler Geçmeli

Computer-Based-Testing-BLOG-IMAGE-3-17

Cesaret, bir girişimcinin sahip olabileceği en değerli özelliktir.

Hiçbir girişimci bunu duymak istemez, ama ben sadece dışarı çıkıp söyleyeceğim:  Sen o kadar özel değilsin.

Ve bunu mümkün olan en güzel şekilde ifade ediyorum. 

İş sorunlarımızın benzersiz ve farklı olması için iktisatta ya da nörobilim alanında bir dereceye ihtiyaç duyduğuna inanmak bizim için kolay. Ancak, sahip olduğum kadar çok farklı CEO’larla çalışırken, karşılaştığınız kişiye felaketle karşı karşıya kalsa bile, ne kadar tuhaf bir şekilde öngörülebilir zorlukların olduğunun farkına varmaya başlıyorsunuz.

Bu açıdan çoğu girişimcinin karşılaştığı en yaygın mücadele, kafa karışıklığı veya korku alanlarını temsil ediyorlar. Yolculuğunuz varsa, bu testleri tekrar tekrar yapmanız gerekir.

1. Dönüm Noktaları

Dönüm noktaları bükülme, karar verme ve değişim zamanlarıdır. Şaşırtıcı olabilirler. Dönüm noktaları gittikçe daha fazla başarı görmeye devam ediyor. Bu, ürünlerinizi yeniden konumlandırmayı veya şirketinizin tamamını yeniden pazarlamayı içerebilir. Anahtar takım ekibi üyelerini işe almak (veya ateşlemek) devasa bir dönüm noktası olabilir. 
2. Öğrenme Puanları

Öğrenme Noktaları, bir sonraki seviyeye geçmek için doldurulması gereken bilginizdeki bir boşluğu vurgulamaktadır. Bu boşlukları itiraf etmek zor olabilir çünkü birçok güç, iddialı liderler için … en çok nerede olduğumuza baktık ve gittikçe yukarı çıktık.

Ancak ilerlemek için tam cehaleti kabul etmeniz gereken zamanlar olacaktır.

Bunlar sadece öğrenmemiz gereken becerilerdir, ama ne yaptığımızı bilmediğimizi itiraf etmekten korkuyoruz. En azından böyle hissettim.

Bir şey bilmediğinizi kabul etmeye istekli olduğunuzda, bu, kritik bir Öğrenim Noktasında olduğunuz anlamına gelir – ve bu, direnişin üstesinden gelmek ve ilerleyeceğiniz yeni beceriler kazanmakla ilgilidir. Öğrenme Noktalarını beni kendi egomdan korumak için yerinde koruma önlemleri olarak kullanmayı seviyorum.
3. Kazanma Puanları

Kazanma Noktaları, iş dünyasında kazandığımız gelir yaylalarıdır.

Yol boyunca farklı gelir kilometre taşlarına sıkışmış olacaksınız. Her biri kendine özgü zorluklarını sunacak – ve bir şeyin ne zaman olması gerektiğine dair bir zaman çizelgesi yok. Müşterilerin dokuz ay içinde altı ila sekiz rakam olduğunu gördüm. Bu orta okulu atlamak ve liseye gitmek gibi bir şey.

Kapıdan çıkıp başka bir yer için patlak verdiğini gördüm ve altı ila yedi rakamdan yavaş ve istikrarlı bir tırmanışa başladım. Bir Kazanma Noktasında sıkışıp kalacaksın. Herkes yapar. İşletmenizi daha fazla gelir elde etmek için alamıyorsanız, elinizde iki sorundan biri olabilir:

  • İşletmedeki nakit akışı düzgün bir şekilde yönetilmiyor.
  • İşletmenin büyümek için ek gelir kaynakları gerekiyor.

Sorunlarınızın gerçekten nereden kaynaklandığını ve bu bilgilere göre hareket ettiğini bilmek cesaretine sahip olmak, Kazanma Puanlarının üstesinden gelmenin anahtarıdır.

Neyse ki, bu aynı cesaret, bir girişimcinin sahip olabileceği en değerli özelliğidir.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.