Blogunuz Para Kazanabilir mi?

blogging

Popüler bir bloga büyük katkı sağlayan birçok girişimciyi hepimiz duyduk; Bloglarını mevcut bir işletmenin uzantısı olarak kullandılar veya önemli bir gelir elde eden bir yan proje olarak blog yazmaya başladılar.

Bir blog aslında para kazanmana yardım eder mi? Nihayetinde, cevap üç faktör etrafında döner:


1. Para kazanma Blog’dan para kazanma planın nedir? Hedef kitlenize, niyetinize ve diğer girişimlere bağlı olarak birçok seçeneğiniz var.

2. Trafik Hangi para kazanma açısını seçerseniz seçin, bunu desteklemek için yeterli miktarda trafiğe ihtiyacınız olacak. Blogunuzun bu trafiği oluşturma yeteneği önemli bir göstergedir.

3. Bakım ve uzun ömürlülük. Blogunuz çoğu durumda sizin için ücretsiz olacak olsa da, blogunuzun devam etmesini sağlamak için zamana (ve bazen de paraya) mal olacaktır . Karlılığınız, bakım ve geliştirmeye yatırım yaptığınıza bağlı olacaktır.

Daha fazla bilmek ister misiniz? İşte detaylar

Para Kazanma

Sitenizden para kazanabileceğiniz farklı yollarla başlayalım:

Kurşun üretimi Zaten bir danışmanlık veya B2B işiniz varsa, satışları kapatmak için yönlendirmelere ihtiyacınız olacak. Yeterli harekete geçirici mesaja sahip bir blog, okuyucunuzu iletişim sayfanıza yönlendirmeli ve size satış olarak potansiyel olarak kapatabileceğiniz daha fazla randevu almalıdır. Kurşun üretimi ile blogunuz, bağımsız bir gelir getirici fırsattan ziyade işinizin bir uzantısı olarak hizmet edecektir.

Doğrudan satış Satılacak bir şeye sahipseniz, bir blog bu satışları destekleyebilir. Örneğin, kıyafet, el işi ve hatta bir e-kitap satmak için bir mağaza açabilirsiniz. Daha sonra, potansiyel müşterilerinize değer sağlamak için blogunuzu kullanabilir ve ardından bir satın alma işlemi yapmayı düşünmek için ürün sayfalarına yönlendirebilirsiniz.

Reklam  Yeterli bir trafiğiniz varsa, okurlarınıza para kazanmak için herhangi bir şey satmak zorunda kalmayacaksınız; bunun yerine, aldığınız trafik miktarına göre size ödeme yapacak olan reklamverenleri çekerek veya (büyük olasılıkla) yerleştirdiğiniz reklamları tıklayan kişi sayısına göre gelir elde edebilirsiniz. Bazı durumlarda, reklamlar okuyucuları rahatsız edebilir. Bu nedenle, bu eskileri yerleştirdiğinizde dikkatli olun; Ücretsiz ve değerli içeriğe karşı reklam içeriğinin adil bir dengesini koruyun.

Ortaklık bağlantısı Ayrıca, blog içeriğinize eklediğiniz diğer kişilerin ürün ve hizmetlerine bağlantılar anlamına gelen bağlı kuruluş bağlantılarıyla da para kazanabilirsiniz. Bağlantılarınızın ürettiği herhangi bir satışın yüzdesini ve yine önemli bir gelir akışını temsil edebilecek yeterli miktarda trafiğe sahip olursunuz.

Trafik

Hangi yaklaşımı seçerseniz seçin, ondan yeterli değer elde etmek için yeterli trafiğe ihtiyacınız olacak:

Hedefleme Doğru hedef kitle ile başlamanız gerekecek. İdeal olarak, büyük bir okuyucu kitlesine sahip olmak için yeterince geniş ancak önemli rekabeti önlemek için yeterince dar olan belirli bir hedef niş seçeceksiniz. Böylelikle, en az rekabetle uğraşırken en uygun takipçileri kazanabilirsiniz. Devam etmeden önce hedef kitlenizi ve mevcut rekabeti araştırdığınızdan emin olun; İnsanların gerçekten ihtiyacı olan bir şeyi bulmaya çalışın.

Değer O zaman bu kullanıcılara değer sağlamanın bir yolunu bulmanız gerekir. Genellikle bu, onlara üretebileceğiniz en iyi içeriği sağlamanın ve zamanında, benzersiz, yararlı, kapsamlı bir şekilde araştırılmış ve iyi yazılmış olması anlamına gelir. Okurlarınıza sunduğunuz değer ne kadar fazla olursa, doğal olarak size daha fazla ilgi duyacaksınız ve varoluşunuzun kelimesini ne kadar çok yayacaklar.

Bakım ve Uzun Ömür

Gelir akışınızın devam etmesini istiyorsanız, blogunuzun çalışmasını ve öngörülebilir bir gelecekte alakalı olmasını sağlamak için yatırım yapmanız gerekir (ve bu maliyetlerin kârlılığınıza girmemesini sağlayın):

Alaka uzun ömürlü Tasarımınızı ve içeriğinizi, ilgi alanlarının değişebileceği hedef kitlenize hitap edecek şekilde güncellemeniz gerekir – özellikle de bölgenizde çok büyük rakipleriniz varsa.

Devam eden masraflar Muhtemelen barındırma, pazarlama ve reklamcılık gibi şeyler için ödeme yapmanız gerekecek, dolayısıyla bu harcamaları uzun vadeli karlılık planınıza yaptığınızdan emin olun.

Peki, blogunuz para kazanabilir mi? Yukarıdaki tüm noktaları güvenle ele alır ve üç kârlılık alanını fethettiğinizi hissederseniz, blogunuzla ilgili kârlı olmayacak hiçbir şey kalmaz. Hala uzun vadeli bir strateji ve hemen ödemeyecek olan ancak güçlü bir temeli olan yeni çevrimiçi girişimcilerin büyük bir çoğunluğu önünde olacaksınız.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.