Başarınızı Sabote Eden Zihinsel Tuzaklardan Kaçmanın 2 Yolu

avenir

Kafanızdaki sesin size söylediği şey ne olursa olsun, ne mükemmel ne de ölümcül kusurlu değilsiniz.

Başarıya giden yol, çoğu insanın duygusal ve zihinsel olarak hazırlıksız olduğu birçok öngörülemeyen zirve ve çukurları barındırıyor. Ancak, zihinsel olarak güçlü olduğumuz ve zayıflık tuzağımızın bulunduğu yerde iç gözlemleme alıştırması yaparken, güçlü değişim ajanları olmak için kapıyı açıyoruz.

Girişimciler, zihinsel denemeler, kavgalar ve kişisel gelişim için benzersiz bir yolculuğa sahiptir, aynı zamanda başarılı bir iş ve / veya hizmete sahip olarak başarılı bir iş yaratmak ve sürdürmek için vazgeçilmezdir. Başarıya giden yolda rastlayacağınız zihinsel tuzakları aşmanın iki yolu vardır.


1. İmposter Sendromunu Karşılayan Aktivitelere Yatırım Yapın

Dolandırıcılık gibi hissetmek, küçük girişimcilere karşı bir kabul değildir. Imposter sendromu, eylemleri, kararları ve davranışları için hesap verebilirliği yüksek performans standartları ve beklentileri olan her birey için ortak bir özelliktir. Başardığınız başarılara rağmen, yeterince iyi olmadığınızı düşünüyorsunuz.

Çözüm daha fazla zaman harcıyor ve yardımcı olmayan inanç sisteminizi olumsuz etkiliyor. Bilinçli olarak güçlendirilmeleri için bu yanlışların yer açmasına izin vermeyi bırakın. Size olumlu hizmet eden inançların temelinde bir boşluk var. Yani doldurmak için daha fazla yollara odaklanın.

Çabalarınızı doğrulayan nedenleri araştırmak ve aramak için pratiğe gidin. Müşterilerden ve iş arkadaşlarınızdan geribildirim alın. Başarılarınızın değerini ve etkisini destekleyen saygın literatür veya uzman podcast’ler var mı? Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmaktan kaçının. Bunun yerine kanıtı aramaya içinizde size mevcut beklentilerin ötesinde değer ve yeterliliğe sahip olduğunu iyi kavrayın.

2. Herkesi Suçlamayı Bırakın

Başarıdan önce sık sık mücadele gelir. Bir girişimci olarak daha az seyahat eden yolun aşağı inmesi, başarılı olmama riski anlamına gelir. Kendimizi ve etrafımızdakileri çalışma ve kişisel yaşamlarımızda etkileyen, denemeye, başarısızlığa uğratacağınıza, hata yaptığınıza, para kaybetmenize ve maddi zararlara maruz kalma riskleri vardır.

Başkalarını suçlamak kolaydır. Kendinizi mücadele için duygusal ve zihinsel olarak sorumlu tutarak ve düşüşü daha zordur. Kurtarma, uzun ve zorlu bir yol gibi görünüyor ama sonunda, güç noktanızı yeniden kurarak esnekliğiniz artar.

Suçlama deneyimlerini gözden geçirin. Bunlardan birini hatırladığınızda, sorumluluğu kabul etmiş olsaydınız nasıl olacağını hayal etmenize izin verin. Ölüme katkıda bulunup bulunmadığını kendinize sorun. Eğer yapmış olsaydınız, sorumluluk almanız durumunda insanların size nasıl tepki vereceğini hayal edin. Rahatsız edici hissedecek, ancak muhtemelen rahatlamış hissedeceksiniz. Oradan, karışıklığı temizlemeye çalışmak için daha iyi bir duygusal ve zihinsel alandasınız. Bu görüntüyü gerçeğe dönüştürmeyi düşünün.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.