Güçlü Bir Ağ Oluşturmanın 4 Yolu

650x344-ag-nedir-1486023789135

Başarının sırrı sadece tanıdığınız insanlar olabilir.

Ağ sadece iş kartları dağıtmaktan ve toplamaktan ibaret değildir.  Sizin ve başkaları için karşılıklı olarak faydalı olan ilişkileri kurmak ve inşa etmek hakkında. Bu kadar kişisel ve profesyonel faktörler dahil olmak üzere, enerjinizi güçlü bir ağ oluşturmaya yönlendirmek önemlidir. 

İşte size güçlü bir ağ oluşturmak için 4 yol:

1. Yönlendirmeler İsteyin

Güçlü bir ağ oluştururken başlamak için iyi bir yer olan  “şimdiki arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızdan sizin için yararlı olacağını düşündükleri kişilerin iletişim bilgilerini sormanız yeterli.”

Bir araştırmacı “arkadaşın arkadaşı” bağlantısının oldukça güçlü ve genellikle çok başarılı olduğunu bir makalesinde bildirdi. ”Başka kiminle konuşmalıyım?” tavsiyelerde bulunurken kullanmak için iyi bir sorudur. ”

Güvenilir olduğunuzdan, iyi bir izlenim bıraktığınızdan, arkadaşınızın iyi görünmesini sağladığınızdan ve bu tanıtımı kazandığınızda arkadaşınızın aşağı inmesine izin vermediğinizden emin olun.
2. Bir Oyun Planınız Var

İşinizi potansiyel yatırımcılara veya müşterilere araştırma yapmadan ve bir eylem planı geliştirmeden gerçekleştiremezsiniz, değil mi? Aynı şey ağ iletişimi olarak da söylenebilir.

İşe şu sorulara cevap vererek başlayın:

  • Başarmayı umduğun şey nedir?
  • Potansiyel müşterileri tanımlamak ister misiniz?
  • Bir sonraki girişiminiz için bir ortak bulmayı umuyor musunuz?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar sizin planınızın temelini şekillendirecektir. Unutmayın, oyunu kurallarına göre oynamalısınız.
3. Unutulmaz Olun

Her gün kaç kişiye ulaşıyorsunuz? Daha da önemlisi, kaç kişi gerçekten üzerinde kalıcı bir etki yaptı? Kendinizi neşelendirenler muhtemelen kalabalığın arasından sıyrılmak için bir şeyler yaptılar. Ama bunu nasıl yapabilirsin?

Unutulmaz olmanın bir yolu, benzersiz bir iş kartı, akılda kalıcı bir slogan ya da yanan turuncu bir kravat gibi bir imza kıyafetinin bir parçası olmaktır.

4. Sosyal Medyaya Saygılı Davranmak

LinkedIn ve Twitter gibi sosyal medya platformları, güçlü bir ağ kurmaya ve oluşturmaya başlamak için mükemmel yollardır. Ancak, bu platformlara yalnızca bir ağ etkinliğinde olduğu gibi aynı düzeyde davranırsanız. 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.