Girişimciler Hafta Sonunu Nasıl Geçirmeli?

132140_GettyImages-175537524-entrepreneur

Başarılı girişimciler yaptıkları şey için bir tutkuya sahiptir, bu yüzden sıkı çalışmak onların DNA’larının bir parçasıdır. Ancak başarılı olan herkes, yaşamın ve çalışmanın bir  bir maraton olduğunu kabul eder. Pazartesi gününden Cuma gününe kadar çalışmanın yanı sıra hafta sonunu da iyi değerlendirmek isterler.

Ancak başarılı girişimcilerin tüm hafta sonunu iş  geçirmemeleri gerektiğini iyi bilirler. Hepimizin bir molaya ihtiyacı vardır ve girişimciler bunu iyi yapar, yani dengeyi iyi sağlar. 

İşte başarılı girişimcilerin haftasonları gevşemek ve yeniden enerji toplamak için yaptıkları üç şey:

1. Aynı Zamanda Uyanın

Başarılı girişimciler, önümüzdeki hafta için yolda kalmanın, hafta sonları bile olsa, aynı uyku düzenini korumak anlamına geldiğini biliyorlar. Bu, bütün hafta boyunca aynı anda yatmak ve kalkmak demek. Bu yüzden vücudunuz uyku ve uyanma zamanı geldiğinde doğal olarak bunu bilecektir.

Uykuya dalmak gibi cazip hale geldiğinden, uyku / uyanma döngüsünü fırlatabilir, uyku düzenini bozabilir ve gece yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Bir uyku bozukluğundan kaçınmak için her gece yedi ila sekiz saat uyumaya çalışmayı ihmal etmeyin. Ayrıca, erken kalkmak, günün getirdiği her şey için hazır olacağınız anlamına gelir ve yapmayı umduğunuz her şeyi gerçekleştirmek için zamanınız olacaktır.
2. Sevdiklerinizle Kaliteli Zaman Geçirin

Hafta içi günlerin telaşlı ve yükümlülüklerle dolu olması sürpriz değildir. Bilgisayarınızın önünde (ve iş arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla) hayatınızdaki en önemli insanlardan daha fazla zaman geçirmeniz için iyi bir şans var. Hafta sonlarında onlara öncelik vererek hayatınızdaki kaliteli ilişkilere yöneldiğinizden emin olun.

Bir partnerle bir randevu olabilir.  Uzun bir yürüyüşe çıkabilir ya da bir arkadaşınızla keyifli bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Onları gerçekten dinleyerek bu ilişkileri kurup sürdürdüğünüzden emin olun. Ve aklından geçenleri ve nasıl hissettiğini paylaş. Başkaları ile hissettiğiniz destek ve bağlantı size esneklik kazandıracak ve stresli zamanlarda sizi destekleyecektir.
3. Bir Tutkuya Devam Edin

Denemek istediğin ama hiç uğraşmadığın bir hobi ya da etkinlik var mı? İş dışında ve normal günlük yükümlülüklerinizin ötesinde bir tutku peşinde olmak için hafta sonu zaman ayırın. Belki de her zaman resim yapmayı, fotoğraf çekmeyi veya roman yazmayı öğrenmek istersiniz.

İster uzun süredir kayıp bir hobi ya da bir yolculuğa çıkmayı hayal ettiğiniz bir sevgi emeği olsun, kendinize “bir gün” yaşayacağınızı söyleyin. Sessiz bir hafta sonu sabah veya öğleden sonra çalışın. Çıkarlarınızı işin ötesinde takip etmek ruh sağlığınızı iyileştirir ve stres seviyelerini azaltır. Ayrıca, iş dışındaki etkinliklere odaklanmak, yaratıcılığınızı geliştirecek ve size yeni bir perspektiften bakma şansı verecektir.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.