Uzmanlardan E Ticaret Sırları

dadadad

Herkesin ihtiyaç duydukları eşyaları sokaktan, dükkandan satın aldıkları günler çoktan gitti. Bunun yerine, e-ticaret etkileyici bir ekonomik model olarak büyümeye devam etti ve 2017’de yüzde 24,8’lik bir artış yaşadı ve Amazon yalnızca 177,87 milyar dolar net gelir kaydetti. Bu büyümeye ve e-ticaret girişimcilerine sunduğu büyük fırsata rağmen, bu alana giren pek çok kişi kârlı bir iş kurmalarını engelleyen yüksek maliyetli hatalar yapar.

İşte uzmanlardan sizlere e ticaret sırları:


1. Bir Lansman Öncesi Kitle Oluşturun

Çok fazla girişimci, mağazalarını kurmaya başladıktan sonra pazarlama ile ilgili bazı temel hatalar yapıyor. Ancak sorun, dijital pazarlama çabalarının istenen satış sonuçlarını sunmaya başlamadan önce biraz zaman gerektirmesidir. Bu arada, web gelirlerini karşılamak için satış geliri olmadan web ücretleri ve diğer masrafları ödeyeceksiniz.

Bunun yerine, lansman öncesi bir kitle oluşturarak pazarlamanızı erken başlatmanız gerekir. Bunun , projeyi hazır olmadan önce fon toplayan ve vızıltı oluşturan Kickstarter kampanyaları ile her zaman olduğunu görüyoruz.

Tamamen yeni veya orijinal bir ürün oluşturmasanız bile, hala kelimeyi yaymanız gerekir. Sosyal medya yarışmaları, ürün hediyeleri ve e-posta listesi kayıt işlemleri, bir kitle oluşturmanıza yardımcı olabilir, böylece mağazanız açılış gününde satış yapabilir.

Müşteri Ömür Boyu Değerine Odaklanın

Müşterileri dönüştürmek zor. Aslında, çoğu tahmin ortalama dönüşüm oranını yüzde 1 ila 3 civarında koydu. Bu nedenle, her satış sayımı yapmanız gerekir. Ortalama müşteriniz sadece birkaç lira harcıyorsa, uzun süre iş yapmayacaksınız demektir.

Bu alanda başarılı olmak için, sadece ilk satıştan ziyade müşteri ömür boyu değerine (CLV) odaklanmanız gerekir. Doğal olarak bu, ilk satış için kaliteli bir müşteri deneyimi sunmanızı gerektirir. Ancak aynı zamanda bazı takipler yapmanız gerektiği anlamına  da gelir.

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri e-posta pazarlamasıdır. Kaliteli bir e-posta kampanyası, müşterileri ilk satın alma işlemleriyle ilgili olarak takip etmenize ve aynı zamanda tatil ve diğer özel alışveriş sezonlarına da ulaşmanızı sağlar. CLV’nizi artırmak, dönüşüm başına maliyetinizi düşürecek ve kalıcı satış sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır.

3. Yeniden Pazarlamanın Gücünü Artırın

Çoğu e-ticaret uzmanı, yeni müşterilerinin sitelerini ziyaret etmelerini ve bir satın alma işlemi gerçekleştirmelerini sağlamak için bütçelerini adil bir şekilde pazarlamaya ayırır.

Ama ikna ettiğin insanlar ne oldu? Yeniden pazarlama kampanyaları yoluyla bunları hedeflemiyorsanız, önemli bir karı kaçırıyor olabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.