Bir Girişimci için Online Satış Fırsatları

sasasasas

İnternet, satın alma sürecini tamamen değiştirdi. 2012 yılında yapılan bir  araştırmaya göre Türkiye’de yaşayan insanların sadece yüzde 22’sinin çevrimiçi alışveriş yaptığını tespit etti.  Tuğla ve harç mağazaları kapanıyor. Alışveriş yapanlar artık alışverişlerini evlerinin rahatlığında ve akıllı telefonlarından tercih ediyor. Bu değişiklikler girişimciler için bir fırsat sunuyor. Artık başarılı bir işletmeye sahip olmak için fiziksel bir mağazaya ihtiyacınız yok. Burada online satış için üç farklı seçeneğin temellerini inceledim. 

Amazon’da Satış

Temel Bilgiler

Amazon en ünlü e-ticaret sitesidir. Amazon geçen yıl $ 135.990.000.000 net gelire  sahip olduğunu açıkladı.

Nasıl Çalışır?

Ürün satmak için Amazon’un iki satış planı arasında seçim yapmanız gerekir . Aylık 39.99 $ ‘da Profesyonel Plan, daha yüksek bir satış hacmine sahip girişimciler için en uygun olanıdır (ayda satılan 40’dan fazla ürün). Bireysel Plan daha küçük ölçekli satıcılar için daha iyidir. Kullanıcılar satılan her bir ürün için 0,99 dolar öderler. Planınızı seçtikten sonra hesabınızı oluşturun ve kayıt olun. Zaten Amazon’da listelenen ürünleri satma veya yeni öğeler yükleme yeteneğine sahipsiniz. 

Amazon aynı zamanda yazarların kitap satmalarını, müzisyenlerin müzik ve film yapımcılarını bağımsız filmler satmaları için 1 numara. Amazon, iş ortağı Createspace aracılığıyla kendi kendini yayınlamayı sağlar. 
Kendi Mağazanızda Satış

Temel Bilgiler 

Bazı girişimciler, bir e-ticaret çözümü kullanarak kendi çevrimiçi mağazalarını kurmayı ve yönetmeyi tercih etmektedir. Magento, Shopify ve Woocommerce, wordpress, wix bunu yapmak için en popüler platformlardır. 

Nasıl Çalışır?

E-ticaret platformları, çevrimiçi bir mağaza açmak için kişisel bir alan kullanmanıza olanak tanır. Her biri seçim yapabileceğiniz özelleştirilebilir temalara sahiptir veya kendi temanızı oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz. Platformu kullanarak ürünlerinizi yükler, envanteri takip eder ve siparişleri yerine getirirsiniz.

Facebookta Satış

Temel Bilgiler

Facebook’un bir milyardan fazla kullanıcısı var, bu da onu girişimciler için büyük bir satış alanı haline getiriyor. Facebook Mağazası ile kullanıcılar sayfanızdan doğrudan alışveriş yapabilir.

Nasıl çalışır?

Shopify veya Magento gibi bir e-ticaret çözümü kullanıyorsanız, Facebook Mağazanızın kurulumu çok kolaydır. Facebook Uygulamasını mağazanıza web siteniz üzerinden ekleyin ve öğelerinizi doğrudan Facebook Mağazanıza aktarın. E-ticaret siteniz yok mu? Bu da tamam. Sadece Facebook Mağazası uygulamasını almanız ve bu şekilde ayarlamanız gerekecek.
En İyi Çevrimiçi Satış Fırsatlarını Seçme

Gördüğünüz gibi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi olarak nerede ve nasıl sattığınız  birçok seçeneğiniz var. Daha fazla seçenek sıralamakta mümkün tabii ki, açıkladığım tüm platformlar sağlam seçenekler ve milyonlarca girişimcinin başarılı online iş kurmasına yardımcı oldu . 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.