Geçmişinizle Başa Çıkın

3-Ways-You-Can-Look-at-Any-Struggle-and-Turn-It-Into-a-Positive-Result

İlk online işime üç yıl  önce başladım. Bu satış ortaklığı sistemiyle ilgiliydi. Genç bir girişimci olarak bu işi üç yılda geliştirdim. Bu iş geleneksel çalışan yoluna bir alternatif sunarken, uzun vadede yaşamak istediğim bir hayat ve iş değildi.

2011 yılında bir yaşam tarzı girişimcisi olma fikrini ve olanaklarını keşfettim. Amacım internet dünyası ile iyi paralar kazanmaktı. Aslında başlangıçta bu işi hobi olarak, sevdiğim için yapıyordum. Sonradan para kazanma fikri cazip geldi.

Rüyalarım, vizyonum ve değerlerim hakkında net bir şekilde anlaştım. Her gün uyandım ve işe koyuldum. Tüm çabalar, şimdi sahip olduğum bu siteyi, yani mykiem.com’u kurmama yardımcı oldu. Ancak zaman zaman zorluklarla karşılaştım, zaten bir girişimcinin hayatı hep zorluklarla geçer. Ama bu zorluklarla başa çıkmasını biliyorsanız, sorun değildir.


Mücadele

Hayat ve iş 2015’in ortasına kadar inanılmazdı. O zamanlar üniversiteden yeni mezun olmuş ve iş bulamamıştım. Ezildim. Şaşkınlık ve depresyon durumum sırasında sağlıksız bir yaşam tarzına girmeye başladım. Sonradan bunun yanlış olduğunu ve mücadele etmem gerektiğini anlamam çokta uzun sürmedi. Kötü durumlarla karşılaşmıştım, depresyona girmiştim. Ancak  tekrar ayağa kalkmayı başardım, şimdi ise 50.000 TL’lik bir online işin sahibiyim. Online bu parayı nasıl kazandığımla ilgili bir de e-kitap yayınladım. Kitaba sahip olmak isteyen benimle iletişime geçebilir.

Mail: yunus3498@gmail.com

Geçmişin Seni Rehin Tutmak Zorunda Değil 

Sanırım, bunu okuyabilen birkaç girişimciden daha fazlası var. Hayatını etkileyen kötü seçimler yaptın. İnsanları incittin. Geçmişinizin parçaları bir iş kurma çabalarınızı etkiliyor olabilir. Kendi kendini sınırlayan inançlarını besleyen yaralar ve şeytanlar var.

Biz insanlar, olumsuza aşırı odaklanma eğilimindeyiz. İleriye gidecekseniz, aklınızdaki savaşı kabul etmelisiniz. Onu açıklığa kavuşturmalısınız. Gerekirse bir profesyonelle konuşun.

İşleri doğru yapmak için atmanız gereken adımları atın. Yapılması gereken özürler varsa, onları yapın. Eğer maddi restorasyon varsa, yapılması gerekenleri yapın. Onarılacak ilişkiler varsa, bu işlemi başlatın. Sorumluluk alın, mazeret yapmayın. Yapmanız gereken zorlu seçimlere ve yapmanız gereken işlere kafa yorun. İşleri doğru yapmak için ne gerekiyorsa yapacaksınız.

İnanılmaz bir hayat ve iş kurabilirsiniz. Size özgürlük ve finansal güvenlik sağlayan ve etki yaratan bir iş kurabilirsiniz. Geçmişinizin sizi engellemesine izin vermeyin ve ilerlemeye devam edin.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.