Online Girişimcilerin Para Kazanma Sırları

shutterstock_401027071-1

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, yeni başlayanların çoğu aynı temel soruya sahiptir: “Parayı nasıl kazanırım?”

Bugün, çevrimiçi bir işe başlamadan önce,  ihtiyaç duyulan bir tavrı göstermek için bir dakikanızı alacağım. Daha sonra, çevrimiçi girişimcilerin  gelir elde etmek için kullandıkları basit yolları size göstereceğim.

İlk önce tavrını kontrol et. Online para kazanmaya çalışırken yeni başlayanların sahip olduğu en büyük sorunlardan biri………..

İnternet, koddan veya hatta bu kodu oluşturan bilgisayarlardan oluşmaz. İnterneti oluşturan İNSANLARDIR.

Online para kazanma denildiğinde aldığım en yaygın sorulardan birisi de şudur:  “Bir blog / YouTube kanalıyla nasıl para kazanabilirim?” 

Bu doğru soru değil. Doğru soru şudur: “Çalışmamı seven, sonunda benden bir şey satın almayı düşünen insanlardan oluşan bir kitleyi nasıl yetiştirebilirim?

Birincil hedefiniz önce bir kitle oluşturmaya, onlara gerçekten yardımcı olmaya, sonradan para kazanmaya odaklanmalıdır . Bu olmadan, hiçbir şey önemli değildir.

“… Peki, nasıl çevrimiçi para kazanıyorsunuz?”

Herhangi bir platformda (blog, video, vb.) Bir kitle oluşturduktan sonra, insanlara istedikleri ürünleri oluşturabilir veya daha önce istedikleri şeyleri sunabilirsiniz. İşte online para kazanmak için en iyi üç yöntem.


1. İnsanların Beceri Geliştirmelerine Yardımcı Olacak Bilgi Ürünleri Yapmak

Belki de daha düşük maliyetle insanların daha sağlıklı yemekler pişirmesine yardımcı olan organik bir şefsiniz. Bir yemek tarifi kitabı, hatta sağlıklı yemek hazırlamak için bir video dersi oluşturabilir misiniz? Ya da bir matematik öğretmenisiniz, insanlara online dersler hazırlayabilir misiniz? Öyleyse, kitleniz bunu satın alabilir.

Örneğin, insanların online para kazanmasına yardımcı olmak adına bir e kitap hazırladım, yakında satışa sunacağım.

Sizde uzman olduğunuz bir alanla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak insanlara yardımcı olabilir ve aynı zamanda para kazanabilirsiniz.

2. Bir problemi Çözen veya Sadece Eğlenceli Olan Ürünleri Satmak

Neden bir e-ticaret mağazası açmıyorsunuz veya bir şeyi nasıl düşüreceğinizi öğrenmiyorsunuz? Piyasada doldurulmayı bekleyen çok sayıda delik var. İnsanlar problemlerini çözen ürünleri sever, sadece biraz düşünün ve araştırma yapın eminim bir şey bulacaksınız.

5: Reklamlar

Kitleniz büyüdükçe, trafik büyür. Platformunuza reklam yerleştirerek  para kazanabilirsiniz. Büyük bloglar  çok fazla trafik alırken, reklam gelirinden kolayca para kazanırlar. Reklamlardan sürekli olarak para kazanmak için çok değil, doğru trafik gerekir. Bunu kendi hazırladığım e kitapta detaylıca anlattım. Kitabı almak isteyenler aşağıdaki mail adresinden benimle iletişime geçebilir.

Bir içerik platformundan (blog,  YouTube kanalı vb.) Gelir elde etme yeteneğiniz neredeyse tamamen kitlenizle olan ilişkinize bağlıdır. İlk önce onu inşa et. İnsanlara yardım et ve bu güveni inşa et. Zaman alır , bu yüzden cesaretiniz kırılmasın.

İletişim: yunus3498@gmail.com


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.