Başarılı Kişilerin 4 Alışkanlığı

jlkjll

Bazı insanlar sürekli ve sürekli başarıya ulaşıyor gibi görünüyor. Peki onların farkı ne? Sadece şans mı? Bu sonuçlar şansa dayalı değil, doğru zamanda doğru yerde olmak ve doğru işi yapmaya bağlı olarak gelişiyor.

Yaklaşık üç yıldır yıllardır rekabetçi endüstrilerde olan biri olarak, yarattığımız alışkanlıkların başarımızın tutarlılığını belirleyeceğini buldum. Bugün, küçük işletme sahiplerine ve para kazanmak isteyenlere dair yazılar paylaştığım KİEM’i kurdum.

Keşfettiğim, başarılı insanlar – koçluk ettiğim ve iyi bilinenler de dahil olmak üzere – aynı eğilimlerin çoğuna sahip olmasıdır.

Başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak dört alışkanlık var. İşte o dört alışkanlık:


1. Özel Hedefler Oluşturun ve Gürültüyü Ortadan Kaldırın

Başarılı insanlar “Ben kilo vereceğim” veya ” Gelecek ay daha fazla para kazanacağım” gibi şeyler söylemezler.

Daha doğrusu, niyetleri net bir şekilde kesindir: “Haftada üç kez çalışacağım ve üç haftada yedi kilo vereceğim” veya “önümüzdeki hafta içinde ya da gelecek hafta 10 yeni potansiyel müşteriyle konuşacağım” ”bu ayın sonunda 25.000 TL kazanacağım” derler.

2. İstediğiniz Şeyi Görselleştirin

Başarıya odaklandığınızda, aklınızda neye benzediğini ve somut bir hedef geliştirdiğini gösteren bir vizyon elde ettiğinizde, onu oluşturmak için bir enerji eşzamanlılığı yaratırsınız. Tutarlı bir görselleştirme noktasına ulaşmak için, her gün oluşturmak istediğiniz başarılar hakkında birkaç dakika ayırın. Bu, hedeflerinize daha fazla odaklanmanızı sağlar. Daha sonra onları neredeyse bir film gibi aklınıza taşıyın. Görmek bir beklenti sağlayacaktır ve sizi amacınıza uygun hale getirmeye devam edecektir.

3. Çalışmaktan Ziyade Üretmenin Zihniyetini Kullanın

”Kendi işimin patronuyum, kendim için çalışıyorum.”

Bu aslında başarı için felakettir. “İş zihniyetine” avlandıkça, 25 dakika içinde tamamlanabilen bir göreve saatler harcayabiliriz. Bunu yapmayın. Zamanında bir dizi eylemle gerçekte üreterek daha akıllıca çalışın.

Bunu yapmanın en hızlı yolu kendi organizasyonunuz ve takviminizdir. Bir işi başarmak istediğinizde asıl iş zihniyetle başlar. Ben işim için çalışıyorum derseniz başarısız olursunuz. Ben üretmek için çalışıyorum derseniz başarıya ulaşırsınız.

8. Harika Sorular Sorun

Her zaman meraklı olmalısın. Mükemmel sorular sormak bizi sorgulama ya da büyüme zihniyetinin yanı sıra çözümün içine koyar. Bir problem hakkında şikayet asla kendi çözümünü sağlamamıştır; iyi bir soru soruyor. (Örneğin, “nasıl” sorusunu sormak yerine “istediğim sonuçları elde etmek için ne yapmalıyım?”

Sorular ayrıca müşteriler, takım üyeleri ve diğer girişimcilerle akıllı ve dinamik iletişim kurmaktadır. Soru sormaya ve konuşmaları tetiklemeye istekli olduğunuzda, istediğiniz sonuçlara ulaşmanız daha olasıdır.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.