Başarılı Girişimciler Sadece İşlerin %5’ini Yapıyor

principal-diferencias-corporativas-producto

Zaman en iyi arkadaşınız ya da en kötü düşmanınız olabilir.

Bildiğiniz gibi, işinizde zaman kaybedebileceğiniz pek çok şey var. Ancak, zamanınızı akıllıca kullandığınızda ve yalnızca sizin iyi olduğunuz ve en çok para kazandıran işlere odaklandığınızda, işiniz katlanarak büyür.

Eğer zamanınızı paraya çevirmek istiyorsanız, o zaman bu üretkenlik stratejilerine hakim olmanız gerekir.


Yüzde 5 Üzerinde Çalışın

En çok iş yapan girişimciler sadece işin yüzde 5’ini yapıyorlar. Evet, ciddiyim, yüzde 5 – ama hepsi ne tür bir işin yüzde 5’ini oluşturduğuna bağlı. Şirketinizin sürücü koltuğundasınız. Üstün satış ve pazarlama görevleri vardır, ancak asıl siz işinizi halledebilirsiniz. Bu, size en fazla parayı kazandıran ve dünya üzerinde en büyük etkiye sahip olmanızı sağlayan şeydir. Bu görevlerin yüzde 5’ini tamamlamanız gerekiyor.

Yüzde 5’e odaklanarak, özgürlüğünüzü, gelirinizi ve güvenliğinizi geri kazanırsınız. Artık kendinize uzun bir yapılacaklar listesi oluşturmak zorunda değilsiniz. Sadece yüde %5’e odaklanmanız gerekiyor.

Bu yüzden kendinize sorun: “Yapmaya odaklanmam gereken işin yüzde 5’i nedir?” Bunu bir kez cevaplarsanız, bir sonraki işiniz mümkün olduğunca etkili bir şekilde nasıl çalışılacağını anlamaya çalışmak olacaktır. Şimdiye kadar kafanızdan pek çok fikir geçmiştir. Ancak bunların kaçını gerçekleştirmeye çalıştınız ya da yüzde %5 için ne kadar mücadele ettiniz?

Diğer Yüzde 95’e Ne Dersiniz?

Bu noktada, işinizin başarısı için kişisel zamanınızı ve enerjinizi zaten kullandınız. Ancak, yapılması gereken işin geri kalanı ne olacak? İşte doğru insanlar işe almak bu noktada devreye giriyor. Çoğu girişimcinin bu yaklaşımla yaşadığı sorun, görevleri devretmenin zor olduğunu düşünmeleridir. Ellerinde her şeyi ve her şeyi isteyen kontrol düşkünleri vardırya onları kastediyorum. Ancak değerli zamanınızı kontrol edebilmelisiniz. Bu konuda takım üyelerinizi standartlarınıza göre eğitin, ardından yapılacak olan yüzde 95’i işlemek için onlara güvenin.

Zamanınızı ve enerjinizi özgürleştiren bu güven ve bu, yenilikçi fikirleri karlı sonuçlara dönüştüren zaman ve enerjidir. Rutininizi en verimli saatleriniz etrafında planladığınızda daha da kolaylaşır – buna “sihirli zaman” denir. Bu adımları izleyin ve işiniz ayak uydurabileceğinizden daha hızlı bir şekilde ölçeklenecek.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.