Kadın Girişimciler için 2 Para Dersi

power-of-women-variety-2015-2

Kadın girişimciler, girişimcilik dediğimizde en çok zorlanan kişilerin bayanlar olduğunu görüyoruz. Hayal ettiklerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için sürekli mücadele eden kadınlar…Bir yerden sonra kendilerini yıpranmış ve yorulmuş hisseden kadınlar…Girişimcilik gerçekten onlar için zor olabilir, fakat sizlere önemli iki basit para dersi vereceğim.

İşte kadın girişimciler için iki para dersi:

1. Sevdiğiniz Şeyi Yapın ve Para Arkasından Gelecek

Girişimcilik dünyasında öğrendiğim en önemli şey tutkunun peşinden koşmaktı. Bir erkek girişimci olarak her zaman tutkumun peşinden gittim. Bazı insanlar tutkularının peşinden koşamıyor ve çevresindeki insanların etkisinde kalıyor. Bu, bir girişimci için doğru değil. Evet, bir kadın olarak işiniz çok zor, hemde erkeklerden daha zor. Ancak sevdiğiniz işi yapar ve tutkunuzu takip ederseniz başarıya ulaşırsınız. Burada önemli olan para endişelerinden kurtulmanızdır. Zaten siz sevdiğiniz işi yapıyorsanız para elbette arkasından gelecektir.

Kariyerime başladığım zaman oldukça mutluydum, param yoktu ama tutkumun peşinden gittiğim için mutluydum. Ne yaparsanız yapın tutkunuzdan asla vazgeçmeyin.

Oku: Zaman Kadın Girişimcilerin Zamanı2. “Yaşam Sanatını” Pratik Edinin

Neden bir girişimcisiniz? Bu iki nedenden birine dair  gizli bir şüphem var: özgürlük ya da esneklik için. Bu bir girişimcinin yaşaması gereken yaşam tarzı. Biliyorum, bu şeylerden her zaman ikisini hissedemeyebilirsiniz, ama yapabileceğiniz bir şey var. Uzun saatler çalışıyor olsanız bile, şu anda “yaşam sanatı” na girin.

Beklemeyin: Hayat kısadır.

Artık iş günlerinde kısa molalar yapmanın sizi daha üretken hale getirdiği kanıtlanmıştır. Bu, haftada iki saat mola vermek için ofisten ayrılmak, her gün saat 5’de lezzetli bir içeceği içmek veya   ve uzaktan çalışmak için bir yere seyahat etmek anlamına gelebilir.

Tatiller, başarı ve mutluluğunuz üzerinde büyük etkisi olan dinlenme ve diğer birçok fayda sağlar. Bu mutlaka para üreten bir uygulama değildir, ancak sizi zengin ve özgür hissettirecektir.
Kadın girişimcilerin para ve ümitsizlik gibi durumlar karşısında çaresiz olduğunu gördüm ve sizlere böyle bir yazı hazırlamaya karar verdim. Bunları sizi gaza getirmek için söylemiyorum. Eğer bu söylediğim iki para dersine inanırsanız, hayatınızda bir şeylerin değiştiğini fark edebilirsiniz.

Umarım bu iki ders size yardımcı olur.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.