30 Yaşına Gelmeden Zengin Olmak için 6 Adım

MW-FQ708_gatsby_20170720154248_ZH

Zenginlik ve başarı aslında ikisi de doğru orantılıdır. İster kariyerinize yeni başlıyor olun ister bir sonraki büyük hedefiniz için çalışıyor olun, şimdi vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmeye başlama zamanıdır.

Zengin olmak için kusursuz bir hızlı geçiş yoktur. Ancak, bu altı rakamı elde etmeniz için değerli bilgiler içerir. Bu 6 adımı şimdi hayata geçirin. 30’lu yaşlarınızda taşan bir banka hesabına sahip olmak için 20’li yaşlarda temelleri hazırlayın.

1. Bir Eylem Planınız Var

Zengin olmak istiyorsan, bir plana ihtiyacın olacak. Uzun mesafe için bir bütçeye ihtiyacın olacak . Her bütçenin anahtarı, araçlarınızın altında yaşamanıza ve dikkatli bir şekilde harcama yapmanıza yardımcı olacak bir plan olmasıdır – ki bu, servet biriktirmek için çok önemlidir.

Bütçenize bağlı kalmak, özellikle yüksek faizli kredi kartlarındaki “kötü borcunuzu” düşürmenizi ve ortadan kaldırmanızı sağlar. Bütçeniz, aylık masraflarınızı karşılamak için nakit yedeğiniz için para ayırmalı ve beklenmedik durumları karşılamak için bir acil durum fonu oluşturmanıza yardımcı olmalıdır.
2. Birden Fazla Gelir Akışı Oluşturun

Bir gelirle asla zengin olmayacaksınız. Zengin olmak konusunda ciddi olan herkesin birden fazla gelir akışı oluşturması gerekiyor. Bu yarı zamanlı bir iş ya da bir ek iş içerebilir. Bir hizmet sunabilir veya bir şey satabilir misiniz?

Ev tabanlı bir iş kurmaya ne dersiniz, belki de zaten ilgilendiğiniz bir alandır? Yaratılabileceğiniz bir ürün veya Etsy’de veya başka bir çevrimiçi mağazada ürün satmak gibi para kazanabileceğiniz bir ürüne dair bir fikriniz var mı? Yaratıcı olun ve bir sonraki hamleyi düşünün.

3. Pasif Gelir Yaratın

Artık pasif gelir , az ya da hiç  bir kez yaptığınız işten ya da artık yapmamanızdan dolayı size aylık ödeme yapan varlıkları içerir. Bu gelir, zaman içinde otomatik olarak servet üretmenin anahtarıdır. Bazı örnekler, yazdığınız kitapların telif haklarını toplamak, blogunuzda veya web sitenizde reklam satmak veya e-kitaplar, çevrimiçi kurslar, çevrimiçi atölyeler veya videolar gibi dijital ürünler satmaktır.

Diğer seçenekler arasında evinizden bir oda kiralamak, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak veya satın aldığınız ürünleri satın almak için bonus sunan nakit geri alışveriş uygulamalarına kaydolmak sayılabilir.
4. Risk Alın

Zengin olmak konusunda ciddiyseniz, konforu bir kenara bırakıp başarıya giden yolun belirsizlikten geçtiğini fark etmeniz gerekecektir. Korkunun seni geri almasına izin verme. Daha fazla bir şey hayal ederseniz, farklı olasılıkları kucaklamayı öğrenin. Risk alın, ancak gereksiz risklerden de kaçının. Önemli olan doğru riskleri alabilmektir.

5. İyi Akıl Hocaları Bulun

Başarıya ve zenginliklere giden yol, riskleri ve zorlukları seyretmek anlamına gelir – 20’li yaşlarındaki biri için uzun bir yoldur. Yanınızda deneyimli bir akıl hocasının olması sizi için çok değerli olacaktır. İyi bir akıl hocası, ikilemlerle karşı karşıya kaldığınızda veya bir gerileme yaşadığınızda, size tavsiyelerde bulunabilir ve size yardımcı olabilir. 

6. Büyük Düşünün

Genç olmak ve dünyayı farklı boyutlarda görmek size bir avantaj sağlar;  Yaratıcı zihninize dokunun ve beceriksizliğinizi açığa çıkarın. Kendinizden daha büyük şeyleri görün. Her zaman hedefinizin bir tık üstüne çıkın ve büyük  düşünün.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:                                                      

Para Kazanmak için En İyi 5 Yol:                 2019’da Yapmanız Gereken 11 İş Fikri:

make-money-ne-demek-anlami-okunusu-cevirisi-nedir-min-660x330        10 iş fikri


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.