Tutkunuzdan Para Kazanmak için 3 Yol

World Management Team in office silhouette

Nefret ettiğim bir işi yaparak başarılı olacağıma sevdiğim bir işi yaparak başarısız olmayı tercih ederim-Yunus Öztürk.

Hepimiz hayatımızdaki bir şey hakkında tutkuluyuz. Ama bu tutkudan nasıl bir kazanç sağlayabilirsiniz? İşte hayalini gerçekleştirebilmen için üç yol var.

1. Sadece Tutkudan Daha Fazlasını Gerektirir

Tutku iş fikirleri hakkında düşünürken başlamak için harika bir yerdir, ancak bu coşkunun sizi gerçeklikten uzaklaştırmasına izin vermeyin. Kendinizi zor işlere koymaya istekli olup olmadığınızı ve işinize yarayacak bir pazar olup olmadığını sorun.

Yaptığın işte gerçekten iyi olduğundan emin ol. Tutkunuz sizi saz çalmaya itiyor olabilir, ama kırık olduğunda aleti tamir edecek kadar yetenekli misiniz? Ve bir işletme sahibi olarak, faturaları ödemekten, müşterileri faturalandırmanın, vergileri bildirmekten ve işinizi pazarlamaktan sorumlu olacaksınız. Bütün bu görevler için hazır mısınız?
2. Nasıl daha iyi bir şey yapabilirsin?

Yine, tutkunun saz çaldığını söyleyelim. O pazarda hangi boşluğu doldurabilirsiniz? Örneğin, sazları tamir edip, başka bir yerde bir tamir atölyesi olmadığını fark ederseniz, bu bir iş fırsatı olabilir mi?.

Ayrıca, endüstriyi nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi kendinize sormanız gerekiyor mu? Gerçek girişimci ruhunuzun serbest bırakıldığı bu durum bir girişim mi?

Diyelim ki tutkunuz yemek pişiriyor. Yemeklerinizi benzersiz kılan nedir? Semtinizdeki diğer aşçılardan neden daha iyi olduğunuzu düşünüyrsunuz? Belki de sadece taze çiftlik malzemelerini kullanıyorsunuz ve her sabah ürün ve etleri kendiniz seçiyorsunuz.
3. Her tutkudan Para Kazanmanın Çeşitli Yollarını Bulmak için Beyin Fırtınası Yapın

Otur ve tutkudan gerçekten para kazanabileceğin çeşitli yolları düşün. Bu şunları içerebilir:

  • Mücevher, kıyafet veya mobilya gibi gerçek bir ürünü, çevrimiçi veya bir tuğla ve harç mağazasında satabilirsiniz.
  • Tutku hakkındaki bilginizi blog yazarak, kitap yazarak veya video çekerek paylaşabilirsiniz.
  •  Muhasebeden bahçeciliğe kadar her konuda danışman olarak tavsiyede bulunabilirsiniz.
  • Finansal olarak destekleyeceğiniz bir fikirde yatırımcı olabilirsiniz.
  • İnsanlara hayatı kolaylaştıran bir araç veya yazılım icat edebilirsiniz. Örneğin, bir gitar öğretmeni olsaydınız, yeni başlayanlar için gitarı daha kolay ayarlayabilecek bir şey icat edebilirsiniz.
  • Festival veya topluluk organizasyonu gibi tutkunuzun etrafında bir etkinlik oluşturabilirsiniz.
  • Moda severler için bir tadilat ya da terzi dükkanı gibi insanların zevk aldıkları öğeleri muhafaza etmenin ya da sürdürmenin yollarını bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.