2019’da Benimsemeniz Gereken 4 Girişimci Özelliği

35-Productive-entrepreneur

Bazen, girişimciler, diğer insanlardan farklı ve daha yenilikçi görünürler. Ancak, durum hiç de böyle değil. Girişimciler, beynini yaratıcı bir şekilde dünyaya yaklaşmalarını sağlayan belirli zihniyetleri benimsemeleri için eğitmiştir.  Gerçek girişimcinin belirli özellikleri vardır ve bu özelliklerinden asla taviz vermezler.

İşte 2019’da benimsemeniz gereken dört önemli girişimci özelliği:


1. İhtiyacı İyi Bilirler

“İhtiyaç, buluşun anasıdır” denilmiştir. Bir girişimci için, bir problem veya verimsizlik gördüklerinde, zihinleri yaratıcı çözümler üretmeye başlar. Yenilikçi ürünler veya hizmetler yaratmak için ilham aldıkları  şey tam olarak budur.

Örneğin, ilk konserve açıcının kutudan hemen sonra bir girişimci tarafından icat edildiğini biliyor muydunuz? O günden bugüne konserve açacağı hemen her evde kullanılan bir alet olmuştur. Hatta ilk konserve açacağı hemen kalkmamışken, tasarım sonunda bugün hala kullanılan modern konserve açıcısına dönüşmüştür.

Günlük engellerde fırsatları görmek , girişimcilerin tipik bir  özelliğidir . Zihninizi bir fırsata çevirirseniz, neleri hayal edebileceğinizi kim bilebilir!

2. İyileştirmeye Önem Veriyorlar

Bir girişimci ürünüyle ilgili problemle ya da bir hatayla karşılaştığında o ürünü bırakmaz. O ürünü nasıl iyileştirebilirim diye düşünür. Ürünlerini geliştirmek için çaba sarf ederler ve asla vazgeçmezler. Bunun yanında Sürekli olarak tekerleği yeniden icat etmemek için farklı yollar düşünürler ama biraz daha düzgün bir şekilde yuvarlanmaları için.

3. Belirsizlikten Korkmuyorlar

Girişimciler için  korku ve inanç bir arada bulunamaz. Bu onların pervasız veya riskten habersiz oldukları anlamına gelmez. Yaptıkları şeylere, bu engeller üzerinden güç sağlayabilecekleri gibi içten bir inanca sahip oldukları da aşikardır. Korkusuz bir zihniyet benimsemek için girişimcilerin son derece net hedeflere sahip olması gerekir. Bu, onlara nasıl hedefe ulaşılacağına dair bir plan yapmasını sağlar. Evet, belki bazen tökezleyebilirler ama asla inançlarından vazgeçmezler. Hedefe ne olursa olsun varmak için mücadele ederler.

4. Yardım Ederler

Girişimcilerin ruhunda yardım etmek ilk sırada gelir. Çünkü bir girişimci problem çözerek farklı şeyler üretebileceklerini iyi bilirler. Bu, hem onların kariyerlerini geliştirir hem de farklı insanlara koçluk yaparak onlara iyilikte bulunurlar. Ancak girişimciler bazen cömertliğin somut olmadığını kabul eder. Yeri geldiğinde yardım ettikleri insanlardan destek beklerler. Bu çıkarcılıkla karıştırılmamalıdır. İkisi çok farklı şeylerdir.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.