İşinizi Büyütmenize Engel Olan Bu 4 Şeyden Kaçının

drain-time-energy-work

Girişimciler, hayat zorlu bir süreçtir. Bu açıdan zaman kaybetmeyi asla göze alamazsınız. Bu eğlenmeyeceğiniz anlamına gelmez-en iyi girişimcilerin bile ara vermeye ihtiyacı vardır. Başarılı girişimciler zamanı iyi kullanır ve her şey için hazırlıklıdırlar. Eğer yeni girişimciyseniz ve zamanı etkili kullanmak istiyorsanız, bu 4 şeyden kaçınmalısınız.

İşte işinizi büyütmenize engel olan 4 şey:

1. Sosyal Medya

İş dünyasına  göre , sosyal medya kullanımı toplam iş yeri verimliliğini yüzde 13 oranında düşürmektedir. Girişimciler, çalışma saatlerinin Facebook veya Twitter’ın boş yere harcanmasına izin veremez.

Çalışmak için sosyal medyada olmanız gerekmedikçe, uygulamaları telefonunuzdan silin ve yalnızca sosyal medya sitelerini bilgisayarınızdan ziyaret edin. Bu, arada sırada göz atma durumuna neden olsa bile işinize odaklanmanıza imkan verir. Sosyal medya sizi kontrol etmesin, siz sosyal medyayı kontrol edin. Onu doğru yönetmek ve yararlı kullanmak sizin elinizde.

Oku: Küçük İşletmeler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?(Facebook,Twitter,Youtube…)

2. Planlanmamış Sabahlar

Gününüzü planlamak sadece birkaç dakikanızı alır , ancak bu önemli görevi atlarsanız her zaman bir adım geride kalacaksınız. O günü başarmak için ihtiyacınız olan her şeyi yazmak ve listeyi öncelik sırasına göre düzenlemek için sabahın erken saatlerinde zaman ayırın. Beyniniz  sabahları daha hızlı çalışacağından ilk önce zor olan görevleri tamamlayın.

Oku: İşinizi Yaparken Motive Olmak için 4 Yol3. Çoklu Görev

Yapılan bir araştırmaya göre çoğu insan, aynı anda pek çok işi yapamayacağını biliyor. Bu gerçeğe rağmen, birçok girişimci hala her şeyi aynı anda yapmaya çalışıyor.

Yavaşlayın, böylece her seferinde bir şeye odaklanabilirsiniz. Gün içerisinde aynı anda pek çok işi yapmaya çalışmanız sizi gereksiz yere strese sokacaktır. Ve işin kötü yanı o kadar çabalamanıza rağmen hiçbir işi düzgün bir şekilde yapamayacaksınız. Bu noktada yapmanız gereken bir işe odaklanmanızdır. 

Oku: Zihninizi Yoran İşlerde Konsantrasyonu Korumanın 3 Yolu5. Endişe

Girişimciler geleceğe takıntılı olma eğilimindedir. Şirketlerinin gelecek yıl nerede olacaklarını, ufukta ne tür problemlerin olduğunu ve bu sorunları önlemek için nasıl hareket edebileceklerini düşünmek isterler.

Öngörü harikadır ancak gereksiz endişe, bugün odaklanmanız gereken görevleri yerine getirmenizi engelleyebilir. Gelecek planlarınızda ölçülü olun. Aşırıya kaçmanız durumunda var olan endişe durumu yerini olumsuz sonuçlara bırakabilir. 

Girişimciler yapacak çok şey var, ancak bu kadar çok şeyi yapacak çok zaman yok. Zamanınızı zamanla yorucu kılmaktan ziyade, bu verimsiz alışkanlıkları ortadan kaldırın ve günü daha verimli kullanmaya başlayın. Önce kendinize teşekkür edeceksiniz, sonra da bize;)


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.