Eşinizle Çalışmak Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

partner_small_image_opt_3

Eşinizle çalışmanın iyi bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bazı dezavantajları olduğunu da unutmamalısınız. İşinizi sevdiğiniz kişi ile harmanlamak yeryüzünde cenneti yaşamak gibi görünebilir, fakat yol boyunca bazı ayarlamalar yapmaya hazır değilseniz bu durum bir kabusa da dönüşebilir. Eğer eşinizle bir iş kurmak ve bu işi birlikte yürütmek istiyorsanız bilmeniz gereken beş şeyi sizler için derledik.

İşte eşinizle çalışmak hakkında bilmeniz gereken beş şey:


1- İşi Eve Getirme

Eşinizle aynı işi yapıyorsanız, iş ve aile hayatınıza sınırlar koymanız kesinlikle hayati önem taşır. Özellikle hem işte hem de evde birlikte vakit geçireceğiniz için zaman zaman bazı problemler yaşayabilirsiniz. Bazı stres durumlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada yapmanız gereken iş hayatınızda iş ev hayatınızda evle, kendinizle ilgili durumları konuşmanızdır-yani işinizi asla eve taşımamalısınız.

2- İşletmenizde Gizliliği Koruyun

Günümüzde eşiyle aynı işi yapan ailelerin sayısı giderek artmaktadır. Yaşanılan bazı problemler eşinizle aranızdaki bağı azaltabilir. Bu açıdan işletmenizde evliliğinize sahip çıkmak ve yer açmak çok önemlidir. Dükkanınızda eşinizle mola vereceğiniz, işten sıyrılıp dertleşebileceğiniz bir alan yapabilirsiniz. Bu hem iş stresinden uzaklaşmanıza imkan verir hem de aile bağlarınızı güçlendirir.

3- Eşinizin Otoritesine Saygı Gösterin

Eşinizi aynı zamanda bir meslektaşınız gibi ele almalısınız. Eşinizin otoritesine, uzmanlık alanına saygı göstermelisiniz. Eşinizin bir hatasını gördüğünüzde bunu herkesin önünde düzeltmeye kalkmayın, gereksiz tartışmalara girmeyin. Bu müşteri kaybetmenize de neden olacağından karşılıklı sevgi ve saygının ihmal edilmediğinden emin olun. Eşinize karşı ölçülü olun ve asla kırıcı olmayın.

4- Esnek Olun

Bir evlilik gibi, bir işletme büyüyecek, değişecek ve gelişecek.  “Yeni sorumluluklar ve roller üstlenmeye ve eşinizin de aynı şeyi yapmasına izin vermeye hazır olun. Onları, başladığınız zamanki gibi görmekten korkmayın. ”

5- Birlikte Güzel Bir Yemek Yiyin

İş hayatının stresini atmak ve eşinizle aranızdaki bağı daha da güçlendirmek için eşinizle bir yerlere yemeğe gidin. O geceyi kendinize ayırın ve ilişkinizi güçlendirin. Kısacası romantizmi canlı tutun.

Tavsiyem: Sınırları ayarlayın. İşi ofiste bırakın. En önemlisi, ilişkinizi beslemek için zaman ayırın. Tüm bu ipuçları iş ve aile dengesini sağlamak adına gerçekten önemlidir. Söylediklerime dikkat edin ve uygulayın, sonuçlarını kendiniz görün.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.