Uyuyarak Para Kazanmak için 3 Yol

1_5FPYdyLN5FgPiOnJkxhUZw

”İyi yapılandırılmış bir iş, siz dinlenirken bile para kazandırır.”

Bu gezegende yaşayan her insan paraya ihtiyaç duyar. Özellikle günümüzde artan imkanlar ve gelişen teknolojiyle beraber farklı para kazanma yolları ortaya çıkmıştır. Uyuyarak para kazanmak size biraz klişe gelebilir, ancak yazımızın devamını okuduğunuzda bunun kesinlikle yapılabilir bir şey olduğunu net olarak görebileceksiniz.

Şunu ifade etmem gerekirse eğer, bu yol basit bir yol değildir. Hedefe ulaşmak isteyen pek çok insan vardır, fakat çoğu pes eder. Daha doğrusu havluyu atar. Evet, bu yolla para kazanmanız mümkündür ama bu aylar hatta yıllar alabilir. Başlamadan önce kendinize şu soruyu sormalısınız: Ben ne kadar sabırlıyım? Eğer sabırlı bir kişiliğe sahipseniz, bu para kazanma yolu tam size göredir.

Şimdi, bunları sizi korkutmak için söylemiyorum. Beklentileri belirlemek için söylüyorum. Bunu başarırsanız tam zamanlı bir gelir elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.


Uyurken Nasıl Para Kazanırsınız?

Uyuyarak para kazanmak  içerisinde binlerce yolu barındırır, ancak sizi olmak istediğiniz yere götürecek 3 temel strateji vardır.

1. Çevrimiçi Kurs Oluşturun

Çevrimiçi kurslar, gece veya gündüz farketmez gelir elde etmenin harika bir yoludur ve kolaylıkla yapılabilir. KajabiUdemy veya Teachable gibi çevrimiçi kurslar oluşturabileceğiniz çok fazla alan vardır. Ayrıca, ClickFunnels gibi sitelerle de kendi üyelik tabanlı kurslarınızı da oluşturabilirsiniz .

Hangi tür kurs başlatabilirsiniz? Hemen her şeyi öğretebilirsiniz. Ama bildiğiniz şeylere bağlı kalmalısınız. Kodlama biliyorsanız, öğretin. Matematik biliyorsanız, öğretin. SEO’yu biliyorsanız, öğretin. Eğer başarılı bir Youtuber iseniz, o zaman Youtube ile ilgili tecrübelerinizi öğretin. Nitekim Youtube bu konuda önemli bir alandır. Hatta başarılı Youtube eğitim kursları oluşturan Youtuberlar bile mevcuttur.  Hemen aşağıda bunun örneğini görebilirsiniz:

Afgan Rasulov, benimde takip ettiğim başarılı bir Youtuber. Yakında zamanda Udemy’de yayınladığı kurs ile beğenimi bir kez daha kazanmayı başardı. Sizde başarılı olduğunuz bir alanla ilgili bir çevrimiçi kurs oluşturabilirsiniz.

adsız 7

Oku: Youtube Kanalını Adsense’e Eklemenin Kolay Yolu

2. Bir Blog Başlatın

Neden bir blog başlatmıyorsunuz? Uyuyarak para kazanmak için muhtemelen en güvenilir kaynaklardan biridir. Popüler bir blog oluşturmak zor olsa da, sizin için ileriye dönük harika bir pasif gelir kaynağı olabilir. Popüler bir blog çalıştırdığınızda, farklı yollarla para kazanabilirsiniz – reklam, kendi ürününüzü satma, satış ortaklığı gibi pek çok yol mevcuttur.

3. Web Seminerleri Yapın

Web seminerleri, uyuyarak para kazanmak için harika bir yoldur. Tabii ki canlı değil de otomatik web seminerlerini kastediyorum. Otomatik web seminerlerini bir kere kaydedersiniz ve sonrasında sizin için günün 24 saati çalışır.  Web seminerleri yüksek biletli dijital ürün satışları için mükemmeldir. Yukarıda bahsettiğim çevrimiçi kurslarınızı bile bu yolla satabilirsiniz. Yeter ki satabileceğiniz bir ürününüz olsun. Seminerlerin amacı ürün hakkında insanları bilgilendirmektir. Çünkü bir müşteri bir ürünü almadan önce içeriğini, ne kazanacağını bilmek ister. Bu açıdan hazırlayacağınız bir web semineri ürün satışlarını kolaylaştırır.  Ayrıca koçluk ve danışmanlık hizmetleri gibi şeyleri satmak içinde  kullanabilirsiniz. Ancak, gelirinizi tamamen otomatikleştirmek için dijital bir ürün satmanın en iyi yol olduğunu unutmayınız.

Oku: 2019’da Yapmanız Gereken 11 İş Fikri


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.