2019’da Yapmanız Gereken 11 İş Fikri

10 iş fikri

Tecrübesi olanlar dışında yeni başlayanlar için bir işe başlamak gerçekten zordur. Hangi iş fikri olursa olsun başarılı olmak için çalışmanın, sabırlı olmanın ve deneyim elde etmenin gerekli olduğunu biliriz. Yeni başlayanların çoğunlukla bunlardan yoksun olduğunu da biliriz. Bununla birlikte yeteneklerinizi açığa çıkarabilecek gücü ve harekete geçebilecek coşkuyu içinizde hissedebiliyorsanız,  2019’da yapmanız gereken 11 iş fikrini mutlaka incelemelisiniz.

İşte 2019’da yapmanız gereken 11 iş fikri:


1.Muhasebeci:

Eğer matematikte iyiyseniz, o zaman bir muhasebeci olmak harika bir seçimdir. Neticede muhasebecilere her zaman ihtiyaç vardır ve iyi bir muhasebeci için talep asla bitmez. En iyi, aslında seçebileceğiniz en istikrarlı kariyer olacaktır.

2.Blogger

Blogger iş fikri yazmayı seven ve kafasındaki stresi azaltmak isteyenler için mükemmel çıkış noktasıdır. Ancak çevrimiçi portföyünüzü oluşturmak için bir dizüstü bilgisayara ve internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.

3.Çocuk Bakıcılığı

Çocuk bakıcılığı, günümüzde çalışan ebeveynlerin tercih ettiği bir alandır. Neticede işleriyle meşgul olan ailelerin yüklerini hafifletmek istemelerine şaşırmamak gerekir. Bu açıdan çocuk bakıcılığı işini düşünmelisiniz. Çocuk bakıcılığı işinde özgeçmiş çok önemlidir. Harika bir özgeçmiş oluşturarak ebeveynlerin size ulaşmasını bekleyin.

4.Araba Yıkama

Bir oto yıkama işine başlamak sizi finansal anlamda tatmin edebilir. Hatta oto yıkama işinin bu noktada en iyi yol olduğunu söyleyebiliriz.

5.Etkinlik Planlayıcısı

Eğer organizasyona yeteneğiniz varsa bir etkinlik planlayıcısı olabilirsiniz. Doğum günleri, düğünler ve önemli gün ve geceler için etkinlikler planlayabilirsiniz. İnsanlar neden bir etkinlik planlayıcısına gereksinim duyar? Yoğun tempo içerisinde olduklarından omuzlarındaki yükü hafifletmek isterler. Bununda yolu bir etkinlik planlayıcısı tutmaktan geçer.

6.Donanım Hizmeti Verin

Yerel bankalara, hükümet birimlerine, eğitim kurumlarına ve hatta kendi bilgisayarları olan yerel halkalara donanım destek hizmetleri sağlayarak para kazanabilirsiniz.

 7.Özel Öğretmen Olun

Akademik olarak daha zayıf çocuklarda eğitim artışını teşvik etmek için özel bir öğretmen olarak hizmet verebilirsiniz. İşe bir özgeçmiş oluşturarak başlayın. Sonrasında kariyer.net gibi sitelerde özgeçmişinizi yayınlayın ya da Facebook’da bir grup kurun.

8.YouTube Yıldızı Olun

Videolarla şöhret kazanmanızı sağlayacak özel bir kaliteye sahipseniz, YouTube’dan yararlanmak kesinlikle sizin için bir seçenektir. Günümüzde iş fikri denildiğinden ilk akla gelen para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir.

9.Mobilya Üreticisi

Eğer elleriniz teknik çizimler yapmakta iyiyse, o zaman bir mobilya üreticisi olmak gerçekten buna değer. Bir mobilya üreticisi olarak, sandalyeler, masalar, vitrinler vb. şeyleri yapmanız gerekir. Sonrasında mağazalarla iletişime geçebilir ve ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, neden sizin ürünlerinizi satın almaları gerektiğini iyi bir şekilde ifade edebilmenizdir.

10.Teknik Destek Servisi

Bir teknoloji meraklısıysanız, bireylerin elektronik cihazlarının teknik sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi veya telefonla destek sunabilirsiniz. Öyle ki günümüzde telefondan bilgisayarlara ve tabletlere kadar hemen her teknolojik alette yaşanan bir aksaklıkta devreye teknik destek servisi girer. Bu açıdan kendinize bir ofis kiralayarak işe başlayabilir veya bir internet sitesi açabilirsiniz.

11.Tarım Danışmanı Olun

Arazi sahiplerine tavsiyede bulunmak için bir tarım danışmanı olmak iş fikri olarak karşımıza çıkan bir diğer seçenektir, çiftçiler vb. tarımsal geçmişi olan biri için uygun bir seçimdir. Günümüzde özellikle devlet destekli çalışmaların sürdürülmesi tarım danışmanı ihtiyacını doğurmuştur. İnternet üzerinden danışman ihtiyacı olanlara ulaşabilirsiniz. Bunun en iyi yolu bir danışmanlık web sitesi açmaktır.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.