Girişimciler, İşte İhtiyacınız Olan 3 Şey

1_TcoBeclUoLfAt4HjfepNKA

Girişimciler, eğer yolculuğunuza yeni başlayan biriyseniz, yolculuğunuzun başlangıcından itibaren ihtiyacınız olan üç temel unsur vardır – bu üç unsuru hiçbir zaman yol boyunca gözden kaçırmamalısınız.

İşte ihtiyacınız olan üç şey:

1. Nereden Geldiğinizi Hatırlayın

İnsanlar bazen bana sorduklarında,”Yıllar boyunca en büyük iniş ve çıkışlarınız ne oldu?” Onlara şu cevabı veriyorum: ”Asla geldiğim yeri unutmayacağım.” Bu gerçekten önemlidir. Başarılı olabilirsiniz, kendinizi geliştirmiş olabilirsiniz, ancak bu kendinizi üstün göreceğiniz anlamına gelmez. Nereden geldiğinizi hatırlamanız gerekir. Hayatınız boyunca türlü zorluklarla karşılaşacaksınız, bazı aksaklıklar çıkacak karşınıza. Ama asla vazgeçmeden mücadele edeceksiniz, etmelisiniz. Ben kendimi bu şekilde motive ediyorum. Her başarımda nereden geldiğimi hatırlıyorum.

Girişimciler, inanın mazeret bulmak  çok kolay. ”Zengin bir aile de doğmadım, istediğim her şeye sahip değilim. Nasıl başarılı olabilirim?” Tüm bu mazeretleri bir kenara bırakın. Yoksulluktan gelip başarılı olan insanlara bir bakın, onları örnek alın.

Oku: Anne Girişimciler Bunu Mutlaka Uygulamalı2. Egzersiz Yapın

Çoğu insan, egzersiz yapmayı sadece vücut sağlığı için uygun görmektedir. Halbuki egzersiz zihnin zindeliği içinde oldukça önemlidir. Egzersiz stresi ve kaygıyı azaltabilir, aynı zamanda aktif, üretken, hedef odaklı ve yaratıcı olmanız noktasında da size katkı sağlar. Girişimciler, zihinsel ve duygusal olarak her zaman iyi hissetmelidir. Bu açıdan sizlere egzersiz yapmanızı tavsiye ediyorum. Tabii egzersize istediğiniz rutinle başlayabilirsiniz. Önce yavaş yavaş ister bir koşu bandı ile ister uygun ağırlıklar ile başlayabilirsiniz. Önemli olan ne olursa olsun bu işe sadık kalmanızdır. Başlangıçta zorlanırsınız, bu biraz zaman alabilir. Ancak sonrasında egzersiz artık hayatınızın bir parçası haline gelir. Egzersiz aynı zamanda size disiplini öğretir, öz güveninizi artırır ve başarılı olmanıza yardımcı olur.
3. Başarılı İnsanlarla İyi İlişkiler Kurun

İyi bir boksör olmak istiyorsan kaybetmekten korkma. Kaybetsen bile çok şey öğrenirsin. İşinizde başarılı olmak istiyorsanız sizden daha bilgili kişilerden de bir şeyler öğrenmeniz gerekir. Her zaman benden daha başarılı olan kişilerle arkadaşlık kurdum.  Her zaman gruptaki en fakir adamlardan biriydim, ama onlardan öğrenebilecek çok şey olduğunu biliyordum.  Kendinizi her zaman olumlu düşünen insanlarla kuşatın ve hayatınız boyunca mutlu ve başarılı olmak istiyorsanız da kıskanç, fesat insanlardan uzak durun. Çünkü kıskanç insanlardan bir şey öğrenemezsiniz. 

Girişimciler, kim olursanız olun hep olumlu ve pozitif insanlarla iyi ilişkiler kurun. Girişimcilik hayatınızda bu üç unsur sizin başarınızı belirleyecektir. Söylediklerime dikkat edin ve harekete geçin.

Oku: Başarılı Girişimciler Risk Almayı Biliyor


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.