Youtube Kanalını Adsense’e Eklemenin Kolay Yolu

quince-trucos-de-youtube-sin-los-que-no-podras-vivir-velocidad-atajos-subtitulos

Youtube, günümüzün en önemli para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Çoğu girişimci bir Youtube kanalı açarak reklamlardan para kazanmak ister. Yeni başlayanların ise merak ettiği en önemli konulardan bir tanesi Youtube üzerinden nasıl para kazanılacağıdır. Youtube videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız, hesabınızı bir Adsense hesabına bağlamanız gerekir.  AdSense, videolarınıza metin ve resim reklamlar yerleştirir. Bu reklamlar görüntülendiğinde veya tıklandığında para kazanırsınız. AdSense’i YouTube hesabınıza bağladıktan sonra, kullanıcıların izlemesi için daha ilginç videolar yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Youtube yeni bir politikaya geçtiğinden yeni youtube kanalı açan birisi videolarından hemen para kazanamaz. Kanalınızın son 12 ayda 4.000 izlenme süresine ve mevcut 1000 aboneye ulaşması gerekir. Sonrasında aşağıdaki aşamaları izleyerek Youtube kanalını adsense ekleme sorununu kolayca çözebilirsiniz.


İzlemeniz Gereken Aşamalar:

1 Bilgisayarınızdan YouTube’u ziyaret edin. Videolarınızdan para kazanmak istediğinizi belirtmek için YouTube hesabınızın para kazanma özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için youtube’a girdiğinizde sağ üstten içerik stüdyosuna tıklayın. Sonrasında sol taraftan kanal sekmesine ve ardından para kazanma sekmesine tıklayın. Buradan ”başlat” sekmesine tıklayarak youtube iş ortağı program şartlarını kabul etmeniz gerekir.
adsense

Başlata tıklayın ve şartları kabul edin.

adsense2

2 Adsense kaydolun. Youtube kanalını adsense ekleme sorununu çözmenin ikinci aşamasında Adsense kaydolmanız gerekir. Eğer halihazırda Adsense hesabınız varsa sorun değil. Ancak yoksa videolardan para kazanmak için ”Adsense kaydolun” sekmesine tıklamalısınız.

adsense3

3 İlerleyin ve devam edin. Youtube kanalını adsense ekleme sorununun çözümünün artık son aşamasındayız. Burada yapmanız gereken ”ilerle” sekmesine tıklayarak Youtube kanalınızı onaylamanızdır.

adsense4

222

Son Söz:

Youtube iyi değerlendirildiğinde bir girişimci için gerçek inanılmaz bir gelir kaynağıdır. Yurt dışı menşeili kanallar elbette Türkiye’deki kanallara oranla daha fazla kazanır, çünkü hitap ettikleri dil geniş bir çevreyi kapsamaktadır. Ancak Türkiye’de de bu işi yaparak para kazanan Youtuberlar vardır. Hatta bazı kanallar ayda 500 bin TL civarında para kazanmaktadır. Biz KİEM olarak girişimcilere bir Youtube kanalı açmalarını tavsiye ediyoruz. Bu yazımızın da Youtube kanalını adsense ekleme sorununa kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Şunu da unutmayın ki bu iş, sabır, emek ve çok çalışma gerektirir. Zaten bir girişimciyseniz bu söylediklerimiz zaten sizde mevcuttur.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Oku: YouTuber MyLifeAsEva’nın Tek Bir Videosu 41 Milyon Kez İzlendi ve 8 Milyon Dolar Kazandı


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.