Siteniz için Google Adsense Para Kazanma

maxresdefault

Google Adsense, web sitesinin içeriğine göre web sitelerine reklam yerleştirmek için internet arama teknolojisini kullanan Google tarafından yürütülen bir programdır. Web sitesinin sahibi, reklam verenin ödemeye hazır olduğu tutara bağlı olarak tıklama başına değişen bir maliyeti (ayrıca TBM olarak da bilinir) alır. Farklı ürünler, reklam vermek için değişken tutarlara mal olur ve bazı anahtar kelimeler, sektöre bağlı olarak diğerlerinden daha yüksek bir değere sahiptir. Bu nedenle, bazı anahtar kelimeler daha fazla kazandırır. Ayrıca, reklamı tıkladıktan sonra bir kullanıcı takip ettiğinde bin gösterim başına maliyet (BGBM) veya tıklama başına maliyet alabilir. Ancak, tıklama başına maliyet genellikle Google Adsense’den daha çok bağlı kuruluş reklamlarıyla ilgilidir.

Her web site sahibi sitesinden daha fazla para kazanmak ister. Bu noktada Google Adsense para kazanma konusu site sahipleri tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bu yazımızda sizlere Google reklamlarını optimize ederek gelirinizi nasıl artırabileceğinizi göstereceğiz.


Google Adsense Para Kazanma Üzerine Bir Bakış

Kaliteli anahtar kelime içeren zengin içeriklerle başlayın. Google zengin içerikli web sitelerini sever. Burada önemli olan doğru ve kaliteli anahtar kelimeler kullanmanızdır. Bunun içinde Google keyword plannera girerek nişinizle ilgili anahtar kelimelere ulaşabilirsiniz. Sonrasında bu anahtar kelimeleri makalenize yedirebilmelisiniz. Aşırıya kaçarsanız Google sizi spam olarak algılayabilir. Bu açıdan anahtar kelimeleriiz sırıtmamalıdır.

Google Adsense Para Kazanma Üzerine Talimatlar

 • Hesabınızı Google Adsense ile başlatın. Bu, temel olarak https://www.google.com/adsense/signup adresinde yönlendirilir.  Geçerli bir posta adresine, bir Google hesabına ve elbette bir web sitesine sahip olmanız gerekir.
 • Bir diğer adım, Google’a içeriğiniz hakkında bir form göndermek ve ardından kısa bir uygulamayı çevrimiçi olarak doldurmaktır. Onay birkaç günde sürebilir birkaç haftada. Bu noktada sabırla beklemelisiniz.
 • Onaylandıktan sonra, web sayfanızdaki reklamların konumu, boyutunu ve rengini seçebilirsiniz. Reklamların, kullanıcıların doğal olarak bakacağı yer olmasını istersiniz. Bu açıdan Google, yeni başlayanların kendi web sayfalarından para kazanmasını  kolaylaştırıyor.
 • Reklamınız için bir boyut seçmek sizin zevkinize kalmıştır, ancak bazı reklam boyutları ve yerleşimler diğerlerinden daha iyi çalışır.

En Başarılı Reklam Stilleri ve Birimleri:

Araştırmalarımız, en başarılı reklam stillerinin aşağıda yer alan stiller olduğunu göstermiştir:

 • 336 x 280 Büyük Dikdörtgen
 • 300 x 250 Orta Boy Dikdörtgen
 • 160 x 600 Geniş Gökdelen
 • 780 x 90 Lider
 • Metin Bağlantı Birimleri

En iyi performans gösteren adsense birimlerinden bazılarının görsellerini burada görebilirsiniz, böylece bunları web sitenizde nerede uygulayacağınızı anlayabilirsiniz. Google Adsense para kazanma ile ilgili bu görselleri inceleyin.

Metin Bağlantı Birimleri, web sitesinin renk düzenine uymak için harmanlanmıştır.

1

Kenar çubuğuna yerleştirilmiş Geniş Gökdelen

22

Bilinmesi   Gerekenler:

 •  Reklamlarınız, web sayfanızdaki anahtar kelimelere hedeflenecek ve bu şekilde uygun şekilde planlanacaktır. Bazı piyasa nişleri 5 – 10  TL çok yüksek bir TBM ödeyebilir ve bazıları çok düşük bir TBM’yi 0,01 –  0,010 olarak ödeyebilir. Bu genellikle reklam alanı veya sektöründeki rekabete bağlıdır.
 • Bunun yanında Google kopya içerikleri asla sevmez. Her zaman orijinal içerikler üretmelisiniz.
 • Kendinize sorular sorun, bir web sitesinden beklentiniz nedir? Bir kişi neden sitenizi ziyaret etmelidir. Bunu bir düşünün.
 • Her zaman sağduyuyu kullanın ve harika içerikler oluşturarak Google Adsense para kazanma konusunda büyük başarılar elde edin.

Hemen hemen herkesin bir web sitesi açabileceğini, Google Adsense’ye başvurabileceğini ve web sayfalarından para kazanabileceğini unutmayın. Google adsense para kazanma programınızın başarısı, sayfanızdaki içeriğe ve web sitenize ne kadar ziyaretçi katacağınıza ve içeriğinizin kalitesine bağlıdır. Muhtemelen, çevrimiçi pazarlamanın en kritik noktası, bir web sitesine nasıl trafik oluşturabileceğinizdir.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.