Neden Para Kazanmak için Para Gerekmiyor?

59c9acb045d2a027e83deb9c

“Para kazanmak para harcamayı gerektirir.”

Bu çok sinir bozucu bir ifade. Parayı nereden almam gerekiyorsa ihtiyacım olan parayı gerçekten bulmam gerekiyor mu? Bir web sitesi açmak ve bunu devam ettirmek gerçekten zor. Başlangıçta çok olmasa da bir site açmak istiyorsanız sermayeye ihtiyacınız gerekir. Bende bu sermayeyi bulmak için kredi kartlarına yöneldim ve siteyi kurdum. Ancak zamanla site masraflarını karşılamak için tekrar kredi kartlarına yöneldim ve bu sefer kırıldım. Çünkü para kazanmak için borç altına giriyordum. Sitemi devam ettirmek için hep kredi kartını kullanıyordum. Sonrasında başka bir yol bulmam gerektiğini anladım.

Sosyal Medyaya Yöneldim

Siteden kazandığım parayla kredi kartı borçlarımı tam olarak ödeyemiyordum. Bu sorunu çözmek için sosyal medyaya yöneldim. Farklı sosyal medya hesapları açarak burada paylaşımlar yapmaya başladım. Çünkü para kazanmak için trafiğe ihtiyacım vardı. Ve bu trafiğin büyük bir kısmı sosyal medyadan gelmeye başlamıştı. Bu stratejiyi sadece web siteleri için düşünmeyin. Bir işletme sahibi bile bu stratejiyi doğru kullanarak para kazanabilir. Sosyal medya büyük bir pazardır, doğru kullanıldığında işletmenizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Oku: Genç Girişimciler için İlham Kaynağı

E-Posta Pazarlamayı Denedim

E posta pazarlama bilinen bir şeydir. Ancak çoğu kişi e posta pazarlamanın gücünün tam olarak farkında değildir. İster bir site sahibi olun ister bir işletme sahibi, e posta pazarlamayı kullanmıyorsanız kaybetmeye hazır olun. Peki e posta pazarlama neden önemlidir? E posta pazarlama ile müşterilerinizin e postalarını alabilir ve onlara ürünlerinizi sürekli pazarlayabilirsiniz. E posta listenizi ne kadar geniş tutarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Unutmayın, bunlar sizin sürekli müşterilerinizdir ve bir müşteriye bir ürün sattıktan sonra ikinci ürünü satmak daha kolaydır. İşin en güzel yanı, bu müşterilere ömür boyu ürün pazarlayabilirsiniz. İşte bu noktada sitem için e posta pazarlamasına başladım. Abone sayım her geçen gün artıyor ve artmaya da devam edecek. Eğer sizde e posta pazarlamayı düşünüyorsanız piyasadaki en büyük e posta pazarlama hizmetiyle çalışmalısınız, yani Aweber ile. Üstelik e posta listenizi uygun fiyatlarla oluşturabilirsiniz. Aweber’ı şimdi deneyin.

Uyguladığım bu iki strateji sayesinde reklamlara çok para harcamak zorunda kalmıyorum. Bu iki strateji doğrudan web site trafiği mi artırıyor. Bu açıdan işinizi büyütmek için asla zor yolu seçmeyin. Zaten halihazırda kolay pek çok yol vardır, sadece farkına varmanız gerekir.

Oku: Zamanı Nasıl Verimli Kullanabilirsiniz?


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.