Gerçekten Para Kazandıran 4 İş Fikri

50-legitimate-ways-to-make-money-from-home-blog

Başarılı girişimciler, yollarına çıkan her fırsatı tanımaya çalışır ve mutlaka değerlendirir. Başarılı bir girişimci olmak demek, yoluna çıkan her fırsattan yararlanmak demektir. Yaratıcı olmak ve sınırlı bir süre için bile olsa gelir elde edebileceğiniz farklı girişimler bulmanız gerekir. Hatta zaman zaman büyük düşünmeniz ve kimsenin daha önce yapmadığı bir fikir üretebilmeniz gerekir.

İşte sizlere gerçekte para kazandıran 4 iş fikri:


Üniversite Tercih Danışmanı Olun

Her yıl ülkemizde binlerce öğrenci üniversiteye başlamaktadır. Üniversite sınavına giren hemen hemen her öğrenci nasıl bir yol izleyeceğini bilemez ve bir rehbere gereksinim duyar. Bu işi ücretsiz olarak yapan danışmanlar olsa bile çoğu öğrenci daha iyi bir danışmanlık hizmeti almak için ücretli danışmanlar aramaktadır. Eğer üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi sahibiyseniz İnternet üzerinden bu kişilere ulaşabilir, onlara makul bir ücret karşılığında danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Bunun için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken başarılı bir cv oluşturmak ve bu kişilerin size ulaşmasını beklemek olacaktır.

Serbest Yazar Olun

Makale yazarak para kazanmış birisi olarak, sıfır sermaye ile makale yazarlığından para kazanabilirsiniz. Makale başına 3 ila 10 TL arasında değişen rakamlar kazanmanız mümkündür. Bu işin avantajı evinizden çalışarak kendi işinizin patronu olmanızdır. Dezavantajı ise sürekli farklı yazılar üretebilmeniz ve SEO’ya dikkat etmeniz gerektiğidir. Sektörü biraz araştırırsanız bu işten makale başına daha fazla para veren firmaları bulabilirsiniz. Ancak avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak bu işe başlamalısınız.

Stant Açın

Stant açmak çoğu kişi tarafından çok bilinmeyen ve de önemsenmeyen bir sektördür. Stant açmak sandığınızdan daha fazla para kazanmanıza imkan verebilir. Nitekim çoğu şirket stant açan kişilerle anlaşarak ürünlerinin reklamını yapmaya çalışır. Örneğin; Şampuan üreten bir firma stant açan kişilere ücretsiz ürünler sunarak insanlara tanıtım yapmalarını ister. Bu en etkili reklam stratejisidir. İnsanlar bu şampuanı ücretsiz olarak alır ve kullanır. Eğer memnun kalırlarsa bu sefer gidip parayla alırlar. Bu açıdan sizde bu tarz firmalarla anlaşarak firmaların ürünlerinin tanıtımını yapabilirsiniz. Üstelik hiçbir sermayeye ihtiyaç duymadan.

Amazonda Satış Ortaklığı Yapın

Satış ortaklığı sistemi günümüzde oldukça popüler para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Ancak çoğu kişi bu işte başarılı olamaz, çünkü yanlış yol izler. Amazonda satabileceğiniz binlerce hatta milyonlarca ürün vardır. Önemli olan hangi ürünü sattığınız değildir. O ürünü nasıl sattığınızdır. Bu noktada sizlere farklı bir strateji göstermek istiyorum. Bir satış ortaklığından para kazanmak için sadece satış bağlantısına trafik göndermek işe yaramaz. Satış ortaklığı bağlantınıza tıklayan birisi satış sayfasına gider, fakat ilk etapta satın almayabilir. İşin kötü tarafı ise o kişiye bir daha ulaşamayacağınız gerçeğidir. Bu açıdan kişilerin e posta adreslerini toplayabileceğiniz bir kurşun yakalama sayfası oluşturmanız gerekir. Kişi kurşun yakalama sayfasına gelir, ürünü merak eder ve e mail adresini girer. Böylece ilk etapta satın almasa bile sonrasında bu kişi sürekli olarak ürün tanıtımı yaparak satış gerçekleştirebilirsiniz. Bu strateji kesinlikle işe yaramaktadır.

Yukarıda verilen bu dört strateji tarafımca denenmiş olup gerçek para kazanma yöntemleridir. Bir girişimcinin işi gerçekten zordur, çünkü girişimci zorluklarla mücadele eder. Bir girişimci cesurdur ve karşısına çıkan her fırsatı değerlendirir. Şimdi, karar verme sırası sizde. Bu dört stratejiyi deneyecek misiniz, yoksa sadece teorik bilgi ile mi yetineceksiniz?


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.