Anne Girişimciler Bunu Mutlaka Uygulamalı

Mother and baby in home office

Bir anne girişimciyseniz başarılı olmanız için pek çok şeye dikkat etmeniz gerekir. Ancak bunlar içerisinde en önemlisi sabah rutinlerinizdir. Sabah rutinleriniz her şeydir, bir sabah rutinine sahip olmak anne girişimci için bir seçenek değildir- bu bir zorunluluktur. Kitapları ya da dergileri incelediğimizde anne girişimci sayısındaki artışla ilgili herhangi bir bilgi yok. Ancak kendi tecrübelerime ve kaynaklarıma dayanarak bu sayının her geçen gün büyüdüğünü söyleyebilirim. Bu açıdan anne girişimciler için sabah rutini bir gerekliliktir. İşte nedeni:

1. Sabah Rutininiz Günün Tonunu Ayarlar

Hayat kişinin ritüellerinin bir yansımasıdır. Her birimiz zaten bir sabah rutinine sahibiz. Bir yerde çalışıyoruz, yataktan kalkıyor ve çocukları okula bırakıyor, yarımda olsa kahvaltı yapmaya çalışıyoruz. Uyanmak için yatağın tek “yanlış tarafı” dürüstlük, vizyon ve bağlılıktan yoksun olanıdır.

Güne kötü başlamak, günümüzde ne olursa olsun yalanlar için daha becerikli bir zihin durumuna girer ve çoğu zaman şaşırtıcı yan etkilerle gelir. Sabah rutinimle tutarlı olmaya başladığımda, daha az Netflix izlediğimi fark ettim, gecenin geç saatlerinde sosyal medyada daha az kaydırma yaparak sürekli bir şeyler atıştırdığımı fark ettim – hepsi de ertesi gün daha fazla enerji elde etmek için.
2. Sabah Rutin Şekliniz Siz Olun

Tekrar tekrar yaptığımız şeyleri bir hayal edin. Gününüze odaklanma ve enerji ile başlamanın kümülatif etkisini düşünün. Bu sağlığınızı, evliliğinizi, ailenizi ve işinizi nasıl etkiler?

Bu yazıyı yazmadaki amacım anneleri, kendileriyle, aileleriyle ve amaçlarıyla bağlantı kurmak için eşlik eden sabah rutinini kullanarak, vizyonlarıyla derinden bağlantı kurmaları için cesaretlendirmektir. Herkesin her sabah uyguladığı bir sabah rutini vardır, fakat siz rutin şeklinizi kendiniz için ayarlamalısınız. Güne daha enerjik ve daha dinamik başlamak istiyorsanız sabah rutinlerinde ”ben” merkezli hareket edin. Önce kendiniz için bir şeyler yapın, bu size ailenizle ve çevrenizdekilerle ilgilenebileceğiniz enerjiyi fazlasıyla verecektir.
3. Sabah Rutininiz Vizyonunuzdan Destek Alabilir veya Azaltabilir

Başarı, abone olduğunuz hangi tanıma bakılmaksızın kazara olmaz. İnsan beyni enerji açısından pahalı bir organdır, bu yüzden enerji tasarrufu sağlamak için mümkün olduğunca otomatik hale gelir. Yaptığımız şeylerin çoğu,  varsayılan olarak , bizim bilincimizde normumuz kadar  olgunlaşmıştır. Varsayılan sabah rutininiz ister yüksek stres, kaos veya odaklama içeriyor olsun, günün bu kısmı hayatınızda neler olup bittiğini daha geniş bir ölçekte yansıtır ve nihayetinde görüşünüzün gerçekleşip gerçekleşmediğine dair büyük bir etkisi vardır.

Bir anne girişimci olarak ya siz gününüzü yönetirsiniz ya da gün sizi yönetir. Günü siz yönetirseniz bu doğrudan ailenize olumlu etki edecektir. Gün sizi yönetirse hem siz hem de aileniz olumsuz etkisini fazlasıyla hissedecektir. Şimdi karar sizin, doğru bir sabah rutinine sahip olacak mısınız?


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.