Kadınlar Emekli Olmak için Ne Yapabilir?

pension-fiscal-advantages-1920.jpg

Kadınlar benzersiz bir emeklilik planlama ihtiyacına sahiptir. Çoğunlukla, aile üyelerine bakma eğilimindedirler; bu da dikkatli bir emeklilik geliri planlaması gerektirir. Günümüzde normal bir emekli maaşı ile geçinebilmeniz gerçekten çok zordur. Özellikle yaşınız ilerlediğinde eşinizle daha rahat bir yaşlılık dönemi geçirmek istiyorsanız, kendinize bir emeklilik planı hazırlamalısınız. Kadınların yarısı nispeten düşük ücretli işlerde çalışmaktadır. Emekliler, erkeklerin aldığı ortalama emekli maaşının sadece yarısını almaktadır. Emekliliğinizin ve emeklilik gelir planlamanızın sorumluluğunu almak için ihtiyaç duyacağınız şeyleri araştırmanız gerekir. Emeklilik güvencesi elde etmek için bu çok önemlidir.

Peki kadınlar bu eşitsizliklerin üstesinden gelmek ve emekliliklerini sağlamak için ne yapabilir?

İşte sizlere iki yol:


Daha Fazla Tasarruf Yapın

Kadınlar erkeklerden en az iki kat daha fazla tasarruf etmelidir. Aylık gelirlerinin% 10’u yerine, emeklilik için% 20-25 tasarruf etmeleri gerekmektedir. İlk başlarda bunu yapmak size zor geliyorsa kendinize buna dönük bir banka hesabı açmalısınız. Tasarruf denildiğinde aslında akla ilk gelen kadınlar olur. Neticede ev giderlerinin büyük bir kısmını kadınlar kontrol eder. Daha doğrusu evde en çok nerede tasarruf yapılması gerektiğini kadınlar bilir.

Oku: Zaman Kadın Girişimcilerin Zamanı

Uzun Süre Çalışın

Kadınlar için emeklilikte çalışmaya devam etmek iyi bir fikir çünkü 15-20 yıl daha yaşayacak olma olasılığı yüksektir. Emeklilik sonrası kariyeriniz için çalışma yıllarınızda planlamaya başlayın, böylece geçiş sorunsuz olur. Uzun süre çalıştığınızda daha emin adımlarla hareket edebilmeniz olasıdır. Sorunsuz bir  emeklilik dönemi geçirmek istiyorsanız, gençliğinizi iyi değerlendirin.

Genel olarak kadınlar hem mevcut hem de gelecekteki mali konularda erkeklerden daha fazla endişe duyuyor ve bir finansal planlamacının profesyonel tavsiyesini aramaya daha açık görünüyor. Kadınlar erkeklere göre daha az mali güveni dile getirirken, kadınların zihinsel ve fiziksel becerilerde değişiklikler yapmayı planlaması ve daha çok toplumda yaşayanlara ya da ücretli yardıma başvurmaları daha olasıdır. Ancak bu demek değildir ki kadın uzun süre çalışamaz. Geleceğine yön vermek için çalışabildiği kadar çalışmalıdır.

Dengelediğiniz tüm finansal yükümlülükler ne olursa olsun, her zaman bir sonraki ayı ve bir sonraki seneyi düşünün. ”Ben bir sonraki sene ne yapacağım?” Sorusunu sorun kendinize. Önünüzdeki altı ayın planını düşünün, atacağınız adımları belirleyin. Yeri geldiğinde para harcamayı bilin ve birazda tasarruf edin.

Oku: Kadınlar Neden Etkili Pazarlama Yapıyor?


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.