Gayrimenkulde Para Kazanmak için 3 Yol

Man dreaming about big house in countryside. Abstract conceptual image

Gayrimenkul, zamanın diğer endüstrilerinden daha fazla zenginlik üretmiştir. Bununla birlikte insanların hemen hemen çoğu bu işi yapmaktan korkuyor, bir çeşit sermaye ile başlamaya ihtiyaçları olduğunu düşünüyor. Bu kesinlikle doğru değil. İhtiyacınız olan tek şey, parayı bulabilmektir. Ne yaptığınızı bilen biriyseniz, daha yeni başlamış olsanız bile emlaktan para kazanabilirsiniz.

Elbette hiç kimse size bu işin kolay olduğunu söylemiyor. Neticede emlaktan ciddi paralar kazanmak istiyorsanız, sıkı çalışmalı ve ne yaptığınızı bilmelisiniz.


Krediye ihtiyacınız yok: Yeterince krediniz olmasa bile, her zaman bir yol vardır. En başarılı gayrimenkul yatırımcıları bu işe kredisiz başlamıştır.

Önemli bir sermayeye ihtiyacınız yok: Gayrimenkul yatırımcısı olmak için birkaç yüz bin TL’nin ötesinde bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Tabii ki bu bazı sıkıntıları beraberinde getirecektir. Düşük fiyatlı evler ve düşük özelliklere sahip evler gibi. Ayrıca sizlere yardımcı olacak yatırımcılarla da iyi ilişkiler kurmanız gerekecek.

Oku: İşinizi Yaparken Motive Olmak için 4 Yol

Gayrimenkulde Nasıl Yatırım Yapılabilir?

Gayrimenkul geliri söz konusu olduğunda, nakit üretmek için iki yol vardır. Satın alarak ve tutarak pasif gelir oluşturabilirsiniz . Ayrıca, sözleşmeleri gözden geçirerek, tadilat yaparak veya emlak geliştirme anlaşmalarını bir araya getirme gibi başka bir alanda katma değer sağlayarak aktif bir gelir elde edebilirsiniz.

Bu açıdan çoğu insan gayrimenkul sektöründe para kazanmayı düşündüğünde, aşağıdaki soruları soruyor:

Parasız gayrimenkullere nasıl yatırım yapabilirim? Cevap? Aşağıdakilerden herhangi birini içeren çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz:

  • Kira opsiyonları aracılığıyla satıcı finansmanı
  • Arabalar, mücevherler vb. Gibi sabit varlıklar ticareti
  • Sıkıntılı bir durumda olabilecek başkasının ipotek ödemelerini üstlenmek
  • Nakit ile bir yatırım ortağını getirme
  • Bir bankadan borç almak veya para kazanmak

Gayrimenkul yatırımı nasıl çalışır?  Cevap? Gayrimenkul yatırımları nakit akışı kavramı üzerinde çalışır, bu da gelirinizin giden masraflarınızdan fazla olması anlamına gelir. Bu olumlu bir nakit akışı olarak bilinir. ,

Gayrimenkule yatırım yapmak güzel midir? Kesinlikle. Bu, günümüzde en çok zenginlik yaratan kaynaklardan  biridir.

Bununla birlikte gayrimenkulden gerçek bir gelir elde etmek için üç temel strateji vardır. Unutmayın, gayrimenkulden pasif gelir veya aktif gelir elde edip edemeyeceğiniz uygulayacağınız stratejilere bağlıdır.

Oku: Zaten Yapmakta Olduğunuz bir iş mi var? O Halde Küçük Bir İşletme Kurun!

1. Uzun Süreli Konut Kiralama

Gayrimenkulde para kazanmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri,  uzun vadeli alım-satım amaçlı konut kiralarını kullanmaktır. İnsanların yaşamak için her zaman bir yere ihtiyaçları olacak. Sade ve basit. Bu, kiralık mülklerle ilgilenmek anlamına gelir. Burada en önemli nokta konumdur.

Evet, bunu daha önce duymuş olabilirsiniz, ancak gayrimenkul söz konusu olduğunda konum her şeydir. Bu sadece zaman içinde artmış bir varlık değeri için değil, aynı zamanda bu mülkü uzun vadeli bir kiracıya hızlı bir şekilde kiralayabilme yeteneğiniz için de geçerlidir. Uzun süreli konut kiralamayı düşündüğünüzde, harika bir yer arayın. Bu, mülkün kendisinin mevcut durumundan daha önemlidir.

2. Kira Opsiyonları

Kira opsiyonları, büyük miktarda sermaye ya da başlangıçta büyük bir krediye sahip olmak zorunda olmadan gayrimenkulün içinde yer almanın harika bir yoludur. Satın alma seçeneği ile kiralıyorsunuz. Bu, emlak piyasası tırmanırken iyi çalışma eğilimindedir çünkü daha sonra mülk satın alabileceğiniz bir önceden belirlenmiş fiyat oluşturursunuz.

Örneğin, emlak piyasası yükselişteyse, bu mülkü indirimli olarak satın alabilirsiniz. Potansiyel olarak bu satın alma için haklarınızı başkalarına iade edebilir ve satabilirsiniz.

Oku: Gerçek ve Para Kazandıran İş Olanaklarını Tanımlamanın 3 Yolu

3. Kısa Satışlar

Kısa satışlar, evin mevcut sahibi ipoteklerinin arkasında olduğunda ortaya çıkar, ancak mülk henüz ipoteğe girmemiştir. Bunun gerçekleşebilmesi için, mevcut ipoteklerden daha azına mal satıldığından tüm taraflar işlemi kabul etmek zorundadır. Bu,  hızlı bir kazanç elde etmek için harika bir fırsattır.

Kısa satışlar açık arttırmadan daha iyidir çünkü evinizi kontrol etme ve bir müzakere sürecine girme şansınız olur. Ancak tecrübeli bir yatırımcı değilseniz bu sizin için riskli olabilir. Bu açıdan dikkatli olmanızda fayda vardır.

İnsanlar işlerini yürütmek için her zaman ofis alanına ve perakendeye ihtiyaç duyarlar. Bu fiziksel mekanlar gayrimenkul nişlerinde ekmek ve tereyağıdır. Büyüdükçe büyük ölçekli binalar geliştirmek ve daha fazlasını yapmak için yollar bulabilirsiniz. Ama bir yerlerden başlamak zorundasınız.Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.