Zaman Kadın Girişimcilerin Zamanı

universalthreadannouncement_inline

Bir işe başlamak zor bir iştir. Ve kadınlar için daha da zor. Ancak kadınlar ve erkekler arasında zaman kavramını tartışacak olursak, kadınlar için en iyi zamanın şimdi olduğunu söyleyebilirim.  Toplum olarak herkesin gözü  kadınların gücü üzerindedir. Yaptığımız bir çalışmaya göre kadınların liderliğindeki firmaların, erkek liderliğindeki firmalardan ortalama olarak daha yüksek bir getiri oranına sahip olduğu sonucuna vardık. Bunun nedeni ise kadınların çok sermayeli şirketler yaratma eğiliminde olmasıdır. Ayrıca onlar, bu sermayeyi yükseltmenin ne kadar zor olduğunu da iyi bilirler.


İğneyi Taşırlar

Çoğu başarılı kadın girişimci işletmelerini daha iyi seviyelere çıkarmak için finansman ararlar. Bu, erkekler içinde geçerlidir, ancak bir araştırma merkezine göre bu husus kadınlarda erkeklere oranla daha fazladır. Yine yapılan bir araştırmaya göre, finansman arayışında olan kadınların, zorlama sürecinde erkeklerden daha sert sorular sorduğu anlaşılmıştır. Toplumsal olarak sorumlu girişimlere başladıklarında kadınlar güvenilirlik kazanırlar ve moda gibi basmakalıp kadın endüstrilerinde güçlü performans gösterirler. Hatta kadın girişimciler daha da ileri giderek zor alanlara bile yönelmekten asla geri durmazlar. Örneğin; İnşaat sektörü zor bir alandır, fakat bazı kadın girişimciler bu zorlukların üstesinden başarıyla gelebilmiştir. Kadın girişimcilerin bu kadar başarılı olmasındaki bir diğer etken ise, sorumluluk bilincine sahip olmalarıdır. Onlar asla yapacakları bir işi ertelemezler. İşi vaktinde yapmayı çok iyi bilirler. Sadece bu da değil, iş ve aile dengesini kurma noktasında da iyidirler.

Oku: Kadınlar Neden Etkili Pazarlama Yapıyor?

İlişki Kurmayı Bilirler

Başarılı kadın girişimcilerin ortak noktası, karşısındaki kişilerle iyi ilişkiler kurabilmeleridir. Bilmediklerini öğrenmek için başkalarına sormaktan asla çekinmezler. Yardımlaşma ve dayanışma onların en önemli karakteristik özelliğidir. Bu noktada genç bayanlara KİEM olarak tavsiyemiz, kendileri gibi düşünen kişileri bulup güçlü bir ağ kurmalarıdır. Bu sayede sizlerde kadın girişimciler arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Bu durumda devreye sosyal medya girmektedir. Sosyal medya üzerinden güçlü bir grup oluşturabilirsiniz. Liderlik etmek ve başkalarına yardımcı olmak kadınların ruhunda vardır. 🙂 İçinizdeki gücü hissedin ve harekete geçin.

Bugün, Yarın ve Gelecek için Mücadele Ederler

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve insanların bilgiyi kolayca öğrenebilir hale gelmesi pek çok iş sahasının doğmasına, insanların daha da bilinçlenmesine imkan tanımıştır. Kadınlar ise bu duruma kolaylıkla adapte olabilmiş ve teknolojinin imkanlarından sonuna kadar yararlanmışlardır. Bu açıdan zaman kadın girişimcilerin zamanıdır. Sadece bugün değil, gelecekte de kadın girişimci sayısının daha da artacağını düşünüyoruz.

Oku: Genç Girişimciler için İlham Kaynağı


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.