Üniversite Öğrencileri Bu 3 Yolla Para Kazanabilir

studentloanssmall

Öğrenciyken para kazanmak sadece faturalarınızı ya da kiranızı ödemeye yardımcı olmaz üniversite deneyiminizi de genişletebilir. Üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 70’inin en azından yarı zamanlı olarak çalıştığı ortaya çıkıyor , bu da çoğu öğrencinin üniversite masraflarını çıkarmalarına ve çalışmalarına devam ederken özgeçmiş hazırlamalarına yardımcı olabilecek seçeneklere ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Bu sebeple KİEM olarak üniversite öğrencilerinin yoğun tempo içerisinde, öğrenciyken para kazanabilmelerine yardımcı olmak adına bu 3 ipucunu sunuyoruz.

İşte öğrenciyken para kazanabileceğiniz üç yol:

Bilişim Destek

Yaptığımız araştırmaya göre üniversitelerin çoğunda BT desteği olmadığını fark ettik. Bir bilgisayar çökerse ne yapacağını bilen, sorunun nasıl giderilebileceğini bilen biriyseniz, BT desteği olarak çalışmak size para kazanmanın etkili bir yolu olabilir. Kampüste el ilanları yayınlayabilir, kartvizitler kullanabilirsiniz. Bu iş için belirlemeniz gereken ücret, bulunduğunuz konuma ve hizmet ettiğiniz sektöre göre değişiklik gösterebilir.

Bu konuda kendinize güveniyorsanız, ben bunu işi yapabilirim diyorsanız bu işi bir düşünün.

Marka Elçileri 

Üniversite özellikle özel sektörün reklam planlaması açısından oldukça önemlidir. Özel sektörler bu açıdan üniversitelere büyük verir. Peki şirketler bunu nasıl yapabilir? İşte bu noktada devreye marka elçileri girmektedir. Marka elçileri şirketlere ait ürünlerin ücretsiz tanıtımını yaparlar. Öğrencilere bu ürünleri ücretsiz bir şekilde dağıtırlar. Bu reklam yapmak isteyen bir şirket için oldukça etkilidir. Kişi bu ürünü ücretsiz kullanır ve beğenirse tekrar gelip satın alabilir. Bu yolla pek çok şirket önemli karlar elde etmiştir. Hal böyle olunca da üniversite öğrencilerine de önemli bir iş sahası doğmuş olur.

Eğer öğrenciyken içinizde bir girişimci ruhunun var olduğunu hissediyorsanız, o halde gelin bu iş modelini bir deneyin.

Oku: Öğrenciler İçin 2 Muhteşem İş Fikri

Etkinlik Tanıtıcısı

Eğer sosyal bir kişiyseniz ve gezmeyi, müziği, eğlenceyi seviyorsanız neden bunu yararınıza kullanmayasınız? Üniversite öğrencilerinin geneli dersten sonra bazı etkinliklere katılırlar. Bu bir kafede canlı bir müzik grubunu dinlemeye yönelik bir etkinlik olabilir ya da bir eğlence mekanı olabilir. Bu noktada bu tarz yerler üniversiteler de etkinlik düzenleyicilerine ihtiyaç duyarlar ve bunun için de para öderler. Bunu yapmak içinde yine el ilanları kullanılabilir veya bir Facebook grubu oluşturulabilir. Bu sayede etkinlikleri tanıtarak para kazanabilirsiniz.

Bu üç yolu sadece günü kurtarmak için uygulamayın. Kim bilir belki de bu sayede gelecekte aklınıza farklı bir fikir gelebilir ve o fikirden para kazanabilirsiniz.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.