Milyoner Olmak İsteyenleri Gösteren 3 İşaret

bigstock-Man-And-Woman-Help-Silhouette-66433417b

Elbette, çoğu insan teoride milyoner olmayı herkes ister, hatta buna bayılırlar. Ancak pratikte, sadece bir kısmı bunu gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya isteklidir.

Milyonerlerin çoğu biraz şansılı olsa da onları pratikte diğerlerinden ayıran bazı noktalar vardır. Peki siz Milyoner olmak için gerekenlere sahip misiniz? İşte yapmanız gereken 3 işaret:

1. Eğitime Kendini Adıyor musun?

Ne kadar çok okursanız, o kadar çok şey bileceksiniz. Ne kadar çok öğrenirseniz, o kadar çok yol kat edersiniz. “Başarılı insanlar, örgün eğitim bittiğinde öğrenmeyi asla bırakmazlar. Hayat boyu öğrenenlerdir onlar. Daha fazla bilgili olmak isterler, çünkü bilginin ileride kendilerini başarıya ulaştıracağını bilirler.

Başarılı insanlar, bir şey hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarını ve ileri eğitim için motivasyona sahip olduklarını bilirler. Bu onların zayıflıklarını aynı anda güçlendirmelerine ve güçlü yönlerini geliştirmelerine olanak tanır.

2. Tutkunuz Var mı?

Milyonerler (hatta milyarderler)  sadece parayla motive olurlar. Warren Buffett’in bir zamanlar dediği gibi, “Para, son derece iyi yapmayı sevdiğim bir şey yapmanın bir yan ürünüdür.” Bunu bir an için empoze et.

Klişe olabileceği gibi, para her şey değildir. Para nihai hedefiniz olabilir, fakat her şey değildir. Ancak, çalışmaları için derin bir tutkuya sahip olanlar, çok çalışmak için motive olurlar ve çoğunlukla bu süreç ciddi para kazanmaya başladıkları zamandır.

3. Başkalarına Yardım Ediyor musunuz?

Başarılı olmak için, acımasız olmanız ve zirveye giden yolda başkalarını yok saymaya istekli olmanız gerektiği konusunda yaygın bir yanlış anlama var. Aslında başarılı insanlar, başkalarına ne kadar çok yardım ettiğinizi, karşılığında geri alacağınızı bilirler .

Bu şekilde düşün. Kendi kariyerinizde  başkalarına yardım ettiğinizde, doğrudan onlarla çalışıp çalışmadığına, onlara onay verdiğine veya onlara rehberlik edip etmediğine baktığınızda, daha sonraki bir tarihte size bir fırsat sunabilirler. Eğer insanları yok sayar ve bencilce hareket ederseniz o zaman gelecekte karşılaşabileceğiniz fırsatları kaybedebilirsiniz.


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.