Bu Ünlü ve Başarılı İnsanlar Bakın Güne Nasıl Başlıyor

MW-GC215_succes_20180122161142_ZH

Uyandıktan hemen sonra yaptığınız şey, günün geri kalanı için tonu ayarlar. Ve başarılı insanlar sabah ritüellerine güvenerek, onları bekleyen tüm zorlukların üstesinden gelmeye çalışırlar.

Eğer sizde başarılı olmak istiyorsanız bu başarılı insanların takip ettiği ritüellere bir göz atın.

Dwayne The Rock Johnson

20180711190025-4-the-rock (1)

Dwayne, her sabah şafaktan önce uyanır ve gün boyu devam eden bir eğitim ve diyet rejimine başlar. Her sabah 30 ila 50 dakika bir koşu ve antrenman yapar. Film yıldızı olduğundan her zaman sıkı bir diyet programına sahiptir. Ancak benim asıl vurgulamak istediğim nokta Dwayne’in zamanı etkili kullanmasıdır. Tüm bunları yaparken zamanı etkili kullanır ve bunu her gün yapar. Yani güne erken başlar ve dolu dolu yaşar.

Recep Tayyip Erdoğan

recep-tayyip-erdogan-g20-gipfel-interview-aufmacher

Hiç unutmam bir keresinde sayın Erdoğan verdiği bir röportajda güne nasıl başladığını anlatmıştı. Beni en çok etkileyen kısmı sizlerle paylaşmak istiyorum.  Öncelikle Erdoğan her zaman güne erken başlamaktadır. Sabah erken kalkar ve evde kondisyon aletleriyle spor yapmaya gayret eder. Yoğun çalışma temposuna rağmen bunu her gün yapmaya çalışır. Çünkü başarı sağlıkla doğrudan ilişkilidir. Başarıya ulaşmak istiyorsanız, aynı zamanda sağlıklı kalmak için gerekenleri de yapmak mecburiyetindesiniz.

Beni en çok etkileyen Erdoğan’ın her gün kütüphaneye çekilip kitap okumasıydı. Bunu istikrarlı bir şekilde yapması şüphesiz Erdoğan’ın neden başarılı olduğunu anlamamız noktasında yeterlidir. Hatta Erdoğan bir röportajında kütüphane havasını daha fazla solumak için zaman zaman bazı konuşmalarını kütüphane de gerçekleştirdiğini ifade etmiştir. O bir şeyleri başarmak isteyen herkesin örnek alması gereken bir şahsiyettir. Zamanı etkili kullanmadaki mahareti ve bunu dengeli bir şekilde gerçekleştirmesi gerçekten örnek alınması gereken bir kişilik olduğunun  göstergesidir.

Oku: İş hayatında stresle nasıl baş edilir?

Jennifer aniston

20180711192304-5-jennifer-aniston

Televizyon simgesi Jennifer Aniston, çalıştığı gün sabah saat 4:30 ya da sabah 5’de kalkar. Çalışmadığı zaman ise asla geç kalkmıyor, sanki o gün işe gidecekmiş gibi yine erken kalkıyor. Ve her sabah aynı düzende beş şey yaptığını ifade ediyor. İşte Jennifer’ın düzenli olarak yaptığı 5 şey:

1. Bir dilim limonla sıcak su içer
2. Yüzünü yıkar
3. Meditasyon yapar
4. Kahvaltı yapar
5. Çalışır

Warren Buffett

20180711192423-8-buffett (1)

Dünyanın en başarılı yatırımcısı olarak kabul edilen Warren gününü okumaya başlamasıyla tanınıyor. Aslında, Buffett gününün büyük bir bölümünü okumaya ayırıyor. Ve Günde 500 sayfa okumayı öneriyor.

Oku: Daha iyi bir kişi olabilmek için yapabileceğiniz 10 Eylem

Sonuç:

Tüm bu insanların temel özellikleri, çok okumaları, zamanı etkili kullanmaları ve bunu yaparken de dengeli olmaya özen göstermeleridir. Dengeden kastettiğim bu yoğun tempo içerisinde ailelerine de fazlasıyla zaman ayırabilmeleridir. Evet başarı için düzenli çalışmak ve planlı bir yaşam sürmek önemlidir, ancak aileye de zaman ayırabilmek, dengeyi kurabilmek de bir o kadar önemlidir.Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.