İş Hayatında Stresle Nasıl Baş edilir?

how-to-overcome-stress-and-anxiety-easily-600x315Son zamanlarda hayatımda çok fazla stresle uğraşıyorum. Sonra, ona sarılıyorum ve kendime (ve başkalarına) ne kadar stresli olduğumu söylüyorum. Bu zihniyet beni daha da stresli yapıyor ve bu durum pek de sağlıklı değil.

Çevremdeki diğer insanları dinlerken, bunun normal olduğunu fark etmeye başladım. Sahip olduğumuz tüm teknolojiye ve lükslerimize rağmen, kendimizi en çok stresli nesil olarak görüyoruz. 

Bunun içindir ki stresten kurtulmak bir gerekliliktir. İşte hayatınızda stres kontrolünü nasıl ele alacağınıza dair bazı ipuçları.

Plan Yapın

Aslında plan yapmak sadece iş hayatınızda değil normal hayatınızda da bazı şeyleri rayına oturtacaktır. Stresle baş etmek istiyorsanız hayatınızın her alanında planlı hareket etmelisiniz. Özellikle iş hayatınızda kendinize de zaman ayırmasını bilmelisiniz. Günün her saatini iyi değerlendirin, günlük aktivite olarak spor yapın ve zinde kalın. Bu stresinizi minimum düzeye indirecektir.

Dinlemeyi Bilin ve Sakin Kalın

Dinlemek…Her şeyin başlangıcıdır. Dinlemeyi bilen insan çoğu şeyi stres yapmaz. İş hayatınızda bir probleminiz olabilir veya birisi ile münakaşaya girebilirsiniz. Bunlar olağan şeylerdir, ancak kontrol altına alınmazsa büyük sorunlara neden olabilir. Bu açıdan her zaman karşınızdaki insanı dinlemesini bilmelisiniz. Bu sizlere sakinliği getirecek ve stresten kurtulmanıza imkan verecektir.

Söylediklerimi düşünün, onlardan ders alın ve onları hayatınıza uygulayın. Bir şeylerin değiştiğini fark edeceksiniz.

Senin stresi ortadan kaldıracak bir ipucun varsa yorumlarda bana bildir!


 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.