Zaten Yapmakta Olduğunuz bir iş mi var? O Halde Küçük Bir İşletme Kurun!

Small-MidsizeBusinessCoveragesGirişimciliğe giden birçok yol var. Bazıları  parlak bir fikre sahip olduklarını düşünürler ve “aha” sonunda ne yapabileceğimi buldum derler.Ve o zaman zaten yaptıkları bir şeyin başkaları tarafından değerlendiğini fark edenler vardır.

İşte sizlere para kazanabileceğiniz birkaç etkinlik türü:

Bloglama

Her blogdan para kazanılamaz, ancak küresel bir kitleye değer verenler önemli gelir elde etme potansiyeline sahiptir. Kendi blogunuzdan para kazanmanın yollarını keşfetmeden önce, bu sürecin başarı garantisi olmaksızın zaman ve para alacağını bilmelisiniz. Blog  uzmanları, blogların yüzde 99’unun 2018’de başarısız olacağını ve bu başarısızlıkların yarısından fazlasının blog yazarının çıkarları nedeniyle kaybolacağını tahmin etmişti .

Yinede bu tahminlere göre yeni başlayan pek çok blogcu binlerce lira para kazanabiliyordu. Şurası da bir gerçek ki yabancı bloglar Türkçe içerikli bloglardan daha fazla para kazanıyor. Ama bu demek değil ki Türkçe içerikli bir blog para kazanamaz. Tam tersi emin olun bizde de başarılı bloggerlar vardır.  Onedio gibi….

Öğretim

Bazı insanlar  eğlenmek için başkalarına bir şeyler öğretiyorlar ve her zaman bir izleyici kitlesine sahip oldukları bir favori konu üzerinde ders vermeye başlıyorlar. Bu açıdan bu kategorilerin herhangi birine girerseniz, uzmanlığınızı eğitimle kazanabilirsiniz.

Udemy.com üzerinde kendi online kurslarınızı oluşturabilir ve bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Danışmanlık

Uzmanlığınızı bir işletmeye dönüştürmenin bir başka mükemmel yolu da danışmanlık yapmaktır. İş danışmanlığı popüler olsa da, bahçecilikten stres yönetimine kadar geniş bir yelpazedeki konulara danışmanlık yapabilirsiniz. Yeteneğinizi düşünün ve başkalarının satın alabileceği kadar derinlik ve perspektife sahip olup olmadığını dürüstçe değerlendirin.

Son Söz

Başarılı bir iş başlatmak için bir sonraki harika fikri araştırmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, başkalarının değer verdiği ilgi alanlarına, tutkularına veya etkinliklerine bakın ve bunlardan para kazanmanın en iyi yolunu bulun.


Oku: YouTuber MyLifeAsEva’nın Tek Bir Videosu 41 Milyon Kez İzlendi ve 8 Milyon Dolar Kazandı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.