YouTuber MyLifeAsEva’nın Tek Bir Videosu 41 Milyon Kez İzlendi ve 8 Milyon Dolar Kazandı

mylifeaseva-famechangersYaklaşık 9 milyon YouTube abonesi MyLifeAsEva olarak bilinen Eva Gutowski, ilk müzik videosunu 2015’te yayınladı ve o zamandan beri hiç durmadı.

15 Nisan 2015’te Eva Gutowski, California’daki apartman dairesinde hayatının videosunu hazırlıyordu. Ancak ilk müzik videosunu yayınlayacağından  abonelerinin nasıl tepki vereceğine dair hiçbir fikri yoktu.

8 Milyonu Vardı…

Milyonlarca görüntü aldığında videoyu bir hata olarak görmeyeceğine karar verdi, ancak ertesi gün 8 milyonu vardı ve sayıyordu. Gutowski verdiği bir ropörtaj da sadece bir videoyu hazırlamak için 15 saat harcadığını ifade etmiştir. Bu bile onun sadece tek bir videosunun 41 milyon kez neden izlendiği anlamamıza yardımcı olmaktadır.

Sıradan bir Youtuber’dı…

Gutowski Youtube’a yeni başlayan herkes gibi sıradan bir Youtuber’dı. Sadece basit bir mikrafonu ve el kamerası vardı. O korkularıyla yüzleşti ve sadece tek bir videodan 41 milyon izlenme elde etti.  Ve bu rakam ona tam  8 milyon dolar kazandırdı.

Kamera karşısına geçmekten korkmayın, sizde yapabilirsiniz…

Ülkemizde Youtube üzerinden hatırı sayılır paralar kazanan Youtuberları duymuşsunuzdur. Hepsinin tek bir özelliği var, kamera karşısına geçmekten korkmuyorlar. Eğer gerçekten kendinizi bir girişimci olarak görüyorsanız Youtube değerlendirilmesi gereken bir gelir kaynağıdır. Gutowski kadar para kazanır mısınız bilemiyorum, ancak korkunuzu yenerseniz sizi tatmin edecek paralara ulaşmanız hayal değildir.

İşte 41 milyon kez izlenen o video:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.