Bu 3 Alışkanlık Sizi Zengin Yapabilir

rich-guy-money121917

Gelecek yıl zengin olmak mı istiyorsunuz? Ne yazık ki  hiç kimse bir gecede zengin olamaz.

Gördüğünüz “ başarılar” normalde yıllarca süren sert ve yorucu çalışmaların sonuçlarıdır. İyi haber şu ki, servet oluşturmaya gelince, hiçbir sır yoktur.  İşe koyulmaya ve fedakârlıklar yapmaya istekliyseniz, hızlı bir şekilde servet inşa edebilirsiniz.

İşte size 3 alışkanlık:

# 1- Kazandığınızdan  Daha Az Harcama Yapın

İlk alışkanlık, kazancınızdan daha az harcamaktır. Ve eğer zenginlik inşa etmek istiyorsanız, kazandığınızdan önemli ölçüde daha az harcama yapmanız gerekir .

Bunu bir sağduyu kuralı olarak düşünebilirsiniz ama maalesef öyle değil. Ülkemizdeki insanların çoğu harcadıklarından çok daha fazla harcama yapıyorlar, bu yüzden çok fazla tüketici borcu var. Eğer bunun farkına genç yaşta varabilirseniz işte o zaman  finansal özgürlüğe giden yolda olacaksınız demektir.

# 2 – Paranızı Genç Bir Yaşta Yatırım Yapın

Daha erken yatırım yapmaya başladığınızda paranın büyümesi için daha fazla zaman gerekir. Bu nedenle genç yaşta yatırım yapmak çok önemlidir.

Yatırım yapmak için sadece haftada 20 TL ayırıyor olsanız bile, bunu yapmanız gerekir. Bu küçük miktarlar yirmi ila otuz yılda çok büyük bir şeye dönüşebilir.

Oku: Etkili Bir Girişimci Olmak İçin 6 Pratik Bilgi

# 3 – Borçtan Kaçının

Borç, düşmanın olmalı.

Borç sizi birçok finansal fırsattan geri tutacaktır. Her türlü tüketici borcundan kaçınmak için misyonunuzu yapın. Zaten borcunuz varsa bir servet inşa etme hayalinden vazgeçin. Önce borçlarınızdan kurtulmayı öğrenin.

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Bu sene hedeflerinden biri servet oluşturmaksa, o zaman bu 3 kişisel finans alışkanlığı sizi oraya götürecektir. Günün sonunda, atılması gereken adımlar çok basit, şimdi pratik yapmaya başlayın.


Oku: DÜNYADAKI EN ZENGIN 25 KIŞI -2018-

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.