Girişimciler için İş ve Aile Yaşamını Dengeleme

work_1525162836Bir girişimci iken aile hayatını dengelemeye çalışmak her zaman kolay değildir. Aile mutlu olduğunda, işler yığılmaya başlar. Yani işte, biraz daha fazla zaman harcıyorsun, ve sonra evde yaşam kontrolden çıkıyor. Yani sen düşünmeyi bıraktın, hepsini nasıl dengeleyebilirim? Bunu düşünmeye başladın.

Çok fazla şey yapmaya başladığınızda, kendinizi tam bir tükenmişlik hissi altına sokarsınız. Bununla yüzleşelim, bir girişimci olarak tabağınızda bir milyon tane şey var. Ama o bunalmış duruma ulaştığınızda, tekrar yola çıkmak gerçekten çok zor.

Öyleyse, tükenmişliklerin olmasını engelleyelim ve iş ve aile hayatınızı gün boyu dengelemenin yollarını öğrenelim. İşte iş hayatınızı takip etmenize yardımcı olacak birkaç yol var, bu nedenle aileniz için daha fazla zamanınız olacak.

Yükünü Hafiflet

Her girişimcinin temel problemi her şeyi kendisinin yapmaya çalışmasıdır. Böyle olunca tüm enerjinizi işinize yönlendirmek zorunda kalıyorsunuz ve bunun sonucunda da ailenize gereken zamanı ayıramıyorsunuz. Halbuki bunun yerine her şeyi planlı yapmaya çalışsan ve sana yardımcı olacak birkaç eleman tutsan her şey daha farklı olacaktır.

iş yükünüzü hafifletmenin pek çok yolu vardır. Sadece planlı çalışın ve asla tek başınzıa her şeyi yapmaya çalışmayın.

Oku: Kendi kişisel markanızı geliştirmek için 5 sır

Gününüzü Planlayın ve Hayatınızı Önceliklendirin

Hayattaki önemli şeylere öncelik verin. Belki bu sadece görevlerinizi gün boyunca organize etmenin veya hayatta en çok neyi ifade ettiğini anlamanız anlamına gelir. Aile önce gelir ve işiniz ise ikinci planda kalır.

Yaptığınız her şeyi planlayın , sadece bir günde yapılması gerekenleri listelemeyin. Yapılacaklar listesi yapmak ve öğeleri bir sonraki güne veya haftaya itmeye başlamak kolaydır. Ancak, görevlerinizi her gün takviminizde planlarsanız, her şeyin makul bir şekilde yapılmasını sağlamanız daha olasıdır.

Geleceğini koru

İşinizi ve evinizi dengelemek her zaman bu anda demek değildir. Gelecek hakkında düşünmek ve yaşamınızın her iki yönünün neye benzeyeceğini düşünmektir. Şimdi kendini bu resimden çıkar ve her şey sana nasıl görünür?

Beklenmedik şekilde hazırlanın ve hem işinizi hem de ailenizi kapsayacak şekilde hayat sigortasına bakın .

Bir gecede sert değişiklikler beklemeyin. Bunlar inşa etmeniz gereken alışkanlıklar. Ama işe  yükünüzü hafifletmek ve gününüze biraz daha öncelik vermekle başlayın, birkaç dakika daha özgür olursunuz. Bu anları ailenize adamış olursunuz.


Oku: Etkili bir girişimci olmak için 6 pratik bilgi 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.