Küçük İşletmeler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?(Facebook,Twitter,Youtube…)

real-impact-social-media-articleİşletmenizin sosyal medya kullanımı nasıl ölçülür? Geçen ay, yapılan bir anket çalışmasında bazı ilginç sonuçlarla karşılaştım. Peki küçük işletmeler sosyal medyayı nasıl kullanıyor? İşte bilmeniz gerekenler.

Küçük işletmelerin çoğunluğu sosyal medyayı kullanıyor

Anketteki küçük işletme sahiplerinin yaklaşık dörtte üçü (% 71), şu anda sosyal medya kullandıklarını ve% 16’sının da gelecekte başlamayı planladıklarını söylüyor. Sadece% 13’ü gelecekte sosyal medyayı kullanma planları olmadığını söylüyor.

Sosyal medyayı kullanan işletmeler arasında farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Ankete katılanların% 47’si sosyal medyayı 2017’den önce kullanmaya başladıysa da,% 24’ü geçen yıla kadar başlamadı.

Oku: İki büyük blog yazarı yazma hatalarını ortaya koydular(sakın bu hataları yapmayın!)

Küçük işletmeler için en popüler sosyal medya platformları

Şaşırtıcı bir şekilde tüketicilerle popülerliği göz önüne alındığında, Facebook küçük işletme sahipleri arasında en popüler sosyal platformdur. % 86’sı bunu kullanıyor, bunu Instagram (% 48), YouTube (% 46), Twitter (% 44), LinkedIn (% 31) ve Snapchat (% 25) izliyor.

Facebook çok popüler, aslında, sosyal medya kullanan küçük işletmelerin% 12’si sadece Facebook kullanıyor.  Tek bir sosyal medya ile sınırlı kalmanızı elbette tavsiye etmiyorum. Ancak biri üzerinde yoğunlaşmak istiyorsanız Facebook doğru tercih.

Araştırmaya göre işletme sahibi olan bayanların sosyal medyada daha aktif olduğu görülüyor.

Küçük işletme sahipleri sosyal medyada ne sıklıkla yayın yapıyor?

Küçük işletme sahipleri, gönderme sıklığı söz konusu olduğunda oldukça iyi durumdalar. Çoğu işletme sahibi günde en az bir kez yayın yapmaya özen gösteriyor. Günde en az bir kez kayıt yapmak daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Yayınları önceden programlamak için sosyal medya yönetim araçlarını kullanmak, yoğun iş gününe rağmen bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal medya pazarlamasının gücünü benimseyen pek çok küçük işletme sahibini gördüğüme sevindim.  Eğer halihazırda Facebook, Twitter, Youtube vb. hesabınız varsa işinizi için kullanmanın zamanı gelmedi mi? Henüz başlamayan% 16’dan biriyseniz, o zaman ne bekliyorsunuz?


Oku: Blogdan Para Kazanmak İçin 3 Garantili Yöntem

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.