Blogdan Para Kazanmak İçin 3 Garantili Yöntem

make-money-bloggingDünyadaki girişimciler için en yeni ve en heyecan verici blog sitesine geldiğiniz için tebrikler! İleri görüşlü insanlar, on yıldan fazla bir süredir blogdan para kazanmak için mücadele ediyor.

Bu makalede, üç denenmiş ve doğru yöntemle para kazanmayı öğreneceksiniz .

Bu makale, blog yazmayı ve para kazanmayı   öğrenmek istiyorsanız, başlamak için harika bir rehberdir.

Önceden oluşturulmuş bir blogunuz yoksa, bir blog başlatmak için kılavuzuma göz atın ve hiç vakit kaybetmeden başlayacağınızdan emin olun .

Blogging Sizin İçin Ne Yapabilir? Fırsat Kapılarının Açılması

Bloglama da inanılmaz derecede iyi bir pasif gelir kaynağıdır , yani geçmişte ürettiğiniz işlerden sürekli olarak kâr etmeyi sürdürebilirsiniz.

Bloglama, sayısız kişinin tutkularını keşfetmesi ve keşiflerini dünyayla paylaşması, birçokları için istikrarlı bir gelir yaratması anlamına gelir.

Kapıları bir blogcu olarak karlılığa açtığınızda, yukarıda bahsedilen tüm kapılar kendiliğinden açılacak.

Bir blogu nasıl başlatmayı öğrenmek ister misiniz? Adım adım eğiticiye göz atın.

İnternet üzerinden para kazanmanın adım adım nasıl yapılacağına bir göz atalım.

Bu yazıda, blog yazarlarının yaşayabileceği en kârlı ve kanıtlanmış yöntemlerin çoğunu ele alıyorum. Aşağıda, blogunuzdan nasıl para kazanacağınızı öğreneceksiniz.

Bir blogdan nasıl para kazanılacağı:

  1. Blogcuların Nasıl Ücretlendirildiğini Anlayın
  2. Google Adsense ile Para Yaratma
  3. Blogunuzu Ortaklık Komisyonları ile Para Kazanın

Bu para kazanma yöntemlerinden herhangi biri tanıdık geliyor mu? 

İşte bir blogdan nasıl para kazanılacağı.

1. Blogcuların Nasıl Ücretlendirildiğini Anlamak

Blogdan para kazanmak için ilk adım aslında bir blog sahibi olmaktır . Milyonlarca insan evlerinin rahatlığında yaşamak istiyor ancak teknik bilgiye sahip değil, hatta bir blogun ne olduğunu bile biliyor.

Bu kategoriye girerseniz endişelenmeyin. Ben başladığımda tıpkı senin gibi oldum ve yakında sizden sonra gelenlere de aynı şeyi söyleyeceksiniz.

Başlamak için biraz yardıma ihtiyaç duyanlarınız için, Blog Nasıl Başlatılır makalemize gidebilir ve yaklaşık 20 dakika içinde blogunuzu başlatabilirsiniz.

Para bloglama yapmayı öğrenmek istiyorsanız blog endüstrisinin dilini bilmeniz gerekir. Bu şartları her yerde göreceğinizi garanti ediyorum ve gelir akışlarınız için çok önemli olacaklar.

Blogunuzu reklamlarla (paranın birçok biçimi vardır ) kullanarak para kazanacaksınız.

Bu reklamlar birçok farklı yerden gelir, ancak bunlar genellikle içeriğinizle ilgilidir.

Örneğin, kedi maması hakkında blog yazarsanız, sizinki gibi bloglar için reklam düzenlemenize yardımcı olan programlar size evcil hayvan ürünleri göndermeye çalışır.

2. Google Adsense ile Para Yaratma

Google Adsense , YouTube vloggers (görsel blogcular) için tercih edilen para kazanma seçeneğidir. Bununla birlikte, platform üçüncü taraf bloglarına da eklenebilir.

Google-AdSense

Adsense, göreceli kullanım kolaylığı nedeniyle bloga yeni başlayanların favorisidir. Bir hesap için onaylandıktan sonra, temelde istediğiniz her tür blogu ekleyebilir ve ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Adsense’e kaydolmak çok kolay, ancak bazı uyarılar var: Blogunuzu ilk önce tamamlamanız ve birkaç makale girmeniz gerekir. Google, bir Adsense hesabının tüm isteklerini manuel olarak kontrol eder ve siteniz boşsa, kabul edilmeden önce daha fazla içeriğe ihtiyacınız olduğunu belirten bir e-posta alabilirsiniz.

Adsense ile Para Bloglama yapmak – Sırlar

AdSense stratejilerini öğrenmek, Google’ın alışkanlıklarını öğrenmek anlamına gelir. Google, dünyanın bir numaralı içerik dağıtım platformudur. Bu nedenle Google’ın dikkatini yeni bir blogcu olarak görmek zordur – inanılmaz derecede üretken değilseniz.

Bir AdSense bloguyla gerçek para kazanmaya başlamak için, içeriğinizin Google’da iyi sıralanması gerekir.

 Adsense ile başarıyı sağlamak için blog stratejiniz iki öğeye ihtiyaç duyar:

  • Sürekli olarak haftada 5 ila 6 blog üretiyorsunuz
  • Bu blogdaki konularınız lazer odaklı

Sürekli üretim

AdSense’le blog oluşturmanın tek avantajı, bloglarınızın kısa olabileceğidir – bazı konu alanlarına uygun bir şekilde sıralamaya başlamak için  en az iki yüz kelimeye ihtiyacınız vardır. Ancak, bu bloglar sürekli olarak üretilmeli ve konuyla ilgili olmalıdır – hafta sonları veya tatil günleri yoktur.

Lazer Odaklı Konular

Google AdSense’i, çoğu yeni blog kullanıcısı kullanım kolaylığı nedeniyle yaptığınız ana reklam yayınlama kaynağı olarak kullanmak istiyorsanız, temel olarak Google’ın konu alanınızda önemli olduğunu düşündüğü parametrelerin içinde çalışırsınız.

Google, birçok anahtar kelime bulucu aracını ödeme duvarlarının arkasına yerleştirdi ve bazı araçlar gerçekten tamamen hurdaya çıkarıldı.

Adsense bloglarınıza dahil olmanıza yardımcı olacak çok saygın üçüncü taraf anahtar kelime araçları vardır:

3. Blogunuzda Ortaklık Komisyonları ile Para Kazanın

Bağlı ortaklık komisyonları kavramı, bir şirket için bağlı bir pazarlamacı olarak, başlangıçta potansiyel müşterinin dikkatini çeken içeriği yaratacağınız anlamına gelir.

İçeriğinize eklediğiniz bağlantılar bu müşteriyi bir ürün web sitesine götürecektir.

En iyi blogcular, bu kılavuzdaki birden fazla stratejiyi bir kerede bloğa ve daha sonra bağlı kuruluşa trafik çekmek için kullanır.

Örneğin, bir blogcu, organik trafiğe güvenmek yerine bir bağlı kuruluşla satın alma olasılığı en yüksek olan adayları hedeflemek için bir AdWords stratejisi kullanabilir. Böylece önce bloguna trafik çekere sonrada bağlı kuruluş bağlantısına bu trafiği yönlendirir ve para kazanır. Bu yöntem blogdan para kazanmak için en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Blogdan Para Kazanmak İçin 3 Garantili Yöntem: Son Söz

Gördüğünüz gibi para kazanmak için birçok yol var. Pek çok yeni blog yazarının yaptığı büyük bir yanılgı, çevrimiçi para kazanmanın sadece birkaç özel yolu olduğunu düşünüyor.

Gerçekte, kârlı bir blog oluşturmak için düzinelerce yol vardır. Ben sizlere en etkili olanlarını gösterdim. Blogdan para kazanmak istiyorsanız, bu stratejileri deneyin. Eğer bir blog açmak istiyorsanız ”Bir blog başlatın” adlı makalemi okuyabilirsiniz.


ONLİNE KURSLARIMIZI İNCELEYİN!

En Çok Satan Ürünümüz:

İLANLARI SATIŞA DÖNÜŞTÜREN MESAJLAR NASIL YAZILIR?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.