Kendi Kişisel Markanızı Geliştirmek İçin 5 Sır

20161108214458-GettyImages-673635271

Başarılı marka binasının sırrı nedir? Şey, harika bir planın ve çok sıkı çalışmanın birleşimidir. İster bir milyon liralık girişimci ister küçük bir işletme sahibi olun, bir marka kimliği oluşturmak istiyorsanız net bir fikre ihtiyacınız var.

Kendi kişisel markanızı geliştirmede size yardımcı olabilecek önemli ipuçlarına bir göz atalım:

1) Hikayenizi öne çıkarın

Doğru bir marka hikaye anlatımı örneği mi istiyorsunuz? Sadece Lego filmini kontrol et. Markanın yarattığı olanakların eğlenceli bir temsili olan film hem çocuklar hem de yetişkinler için eşit derecede keyifli.

Kim olduğunuzu, işletmenizin vaat ettiklerini ve markanızın hikayesi hakkında fikir edinmeye nasıl başladığınızı düşünün. Ve kim olduğunuz konusunda doğru olun.

2) İşletmenize bir kişilik kazandırın

Ciddi? Güzel? İlginç? Her işin kendine ait bir kişiliği vardır. Hedef pazarınız, ürünleriniz / hizmetleriniz, yaklaşımınız vb. Gibi birçok faktöre bağlıdır.

McDonalds ve Burger King her ikisi de hamburger hizmeti verirken, onlar kendine özgü bir kişiliğe sahiptir.

3) Tutarlı bir yaklaşım

İşletmenizin kişiliğini tanımladıktan sonra, her adımda nasıl yansıtılacağına odaklanmak önemlidir. Logonuz, web sitesi tasarımı, renk seçimi, metin kullanımı ve her küçük detayın yansıtmak istediğiniz görüntü ile tutarlı olması gerekir.

4) İşletmenizi sosyal medyada tanıtın

Henüz sosyal medyada değilseniz, bunu yapmak için çok zamanınız var. Hangi platformların devreye alınacağına ve nasıl yapılacağına karar vermeden önce markanızın kişiliğini ve kitlenizin kim olduğunu düşünün.

Kadınlara ulaşmak isteyen bir mücevher tasarımcısı Pinterest’te (Etsy’nin kurucusu olduğu gibi) başarılı olabilir. Ancak, takipçileriyle bağlantı kurmayı amaçlayan bir telekomünikasyon çözümü sağlayıcısıysanız, Twitter ve LinkedIn daha avantajlı olabilir.

Sosyal medyaya katılmanın doğru yollarını bulmanız da gerekiyor. Unutmayın, bir konuşma iki yönlü bir şeydir. Ve eğer konuşmayı başaramazsanız, tek başına varlığınız markanıza herhangi bir yardımda bulunmayacaktır.

5) Başkalarına yardım et… her zaman

Kişisel markanızı kurmanın en iyi yolu, başkaları için orada olmaktır. Sosyal medyada bir soruya cevap vermek kadar basit ya da nasıl yapılır kılavuzu oluşturmak kadar karmaşık olursa olsun, yardım elini uzatın.

Bu sadece iyi hissettirmekle kalmayacak, aynı zamanda saygı ve hayranlık kazanmanıza da yardımcı olacaktır. Ve iyi bir dönüşün ne zaman yeni bir fırsata yol açtığını asla bilemezsiniz. Zaman zaman hayır demeyi öğrenmek çok önemli olsa da, ne zaman isterseniz evet demek de önemlidir.

Küçük taktikler herkes tarafından bilinen ve değer verilen bir marka kimliği yaratmaya yardımcı olur.

Bir gecede sonuç beklemeyin. Kendi kişisel markanızı geliştirmek zaman alır. İyi plan yapmalı, gerekli işi yapmalı ve sonuçları beklemelisin. Yavaş olabilir, ancak marka kimliğiniz seyirciyle buluştuğunda, kendi başına büyür.


En Çok Satan Ürünümüzü İnceleyin! Bu online kurs, işiniz için farklı stratejiler sunuyor.

İLANLARI SATIŞA DÖNÜŞTÜREN MESAJLAR NASIL YAZILIR?

Adsız7

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.