Kendi Küçük İşletmenizi Başlatmak İçin 7 Sır

20160724082957-shutterstock-411910228

1. Daha iyi bir zaman olmamıştı

Otuz yıl önce, iş çok farklıydı ve bir işe başlamak kolay değildi. Şimdi işler değişti. Pazara giriş engeli, her zamankinden daha düşük. Bir sürü yatırımcıya, hatta bir tuğla ve harç dükkânına sahip olmanıza gerek yok. Tek başınıza bile günümüzde artık kendi küçük işletmenizi başlatabilirsiniz.

2. ‘İş fikirli’ olmak zorunda değilsiniz

Artık bir işe başlamak için belirli bir “tip” kişi olmak zorunda değilsiniz. Sadece siz olun ve yapabilir miyim diye düşünmeyin, sadece harekete geçin.

3. Bir problemi çözme

İşletmeler insanlara yardım etmek için var, bu yüzden işinizin insanların karşılaştığı bir sorunu çözmesi gerekiyor. Neleri doldurmanız gerektiğini, hangi sorunları çözdüğünüzü ve insanların neden işinizi önemsemesi gerektiğini düşünün. Bu, sağladığınız değerdir ve pazarladığınız ve nihayetinde ücretlendirdiğiniz şeydir.

4. Zaten sahip olduğunuz şeylerle çalışın

İşletmeniz, maliyet düşürürseniz para kazanmak için en iyi şansa sahiptir ve bu nedenle başarılı ve sürdürülebilir olabilir. Bunu yapmanın harika bir yolu, sahip olduklarınızla başlamaktır. Kaynaklarınıza yeni gözlerle baktığınızda, ne kadar kullanabileceğinizi görünce çok şaşıracaksınız. İşiniz için neye ihtiyacınız olduğunu zaten biliyorsanız, şu anda sahip olduğunuzla mümkün olduğunca becerikli olun.

5. Yaratıcı olun

Yaratıcılık, birçok başlangıç ​​maliyetini atlamanıza olanak tanır. Kimin yardım edebileceğini biliyor musun? Hangi bağlantılar size yardımcı olabilir?  Biraz yaratıcılık ile, düşündüğünüzden daha fazla seçeneğiniz vardır. Yaratıcılık kişiye özgüdür, bu noktada farklı bir kişinin yaratıcı fikri size yardımcı olmayacaktır. Kendi yaratıcı fikrinizi ortaya koyun.

6. İşletmenizi bir iş olarak ele alın

Bir hobi ve bir iş arasında bir fark vardır. Bir iş para kazanıyor. Bir hobi sana para harcıyor. Kulağa basit geliyor, ama birçok insan bu gerçekliği gözden kaçırıyor. Yani  hobinizi bir işletmeye dönüştürmek istiyorsanız, bunu bir iş gibi ele almalısınız.

7. Bir planın olması şarttır

Bir planınız olmadığında, bunalırsınız ve cesaretiniz kırılabilir. İşletmenizin ayrıntılarını ve işletmenizin fiyatlandırmasını düşünün. Bu, nasıl çalışacağınızın temellerini kapsamaktadır. Bir plana sahip olmak size odaklanma ve kontrol sağlar ve işinizle eğlenmenize yardımcı olur.

Pek çok insan, bir şeyleri başlatmak için  hayal kurar, ama onların çoğu korkarlar çünkü takılı kalırlar. “Hazır” değiller. Girişimciler her aşamada her gün gerçek korkularla karşı karşıya kalır. Ama başarılı olanlar bunu zaten yapıyor. Denemeye hazır olana kadar beklersen, asla denemeyeceksin. Bu yüzden korkunuzu itin, işe koyulun ve buna değecektir.


Daha fazla strateji için şimdi abone olun.

ABONE OLUN.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.