ÇOĞU GİRİŞİMCININ YAPTIĞI SOSYAL MEDYA HATALARI

sosyal-medyaHerhangi bir yeni iş girişimi başlatırken, sosyal medya pazarlaması ve çevrimiçi tanıtım, bir girişimcinin ürünlerini tüketicilere ulaştırmak için en önemli iki yoldan biri haline geldi.

Sosyal medya özgür (çoğunlukla) ve kullanımı kolay olsa da, hata yapmak da kolaydır.

“ Pazarlama artık yaptığınız şeyler hakkında değil, anlattığınız hikayeler hakkında. 

Girişimcilerin işlerini internette pazarlama konusunda yaptıkları çeşitli sosyal medya hataları vardır. İletişim kurmak için sosyal medya platformlarını kullanmak, ancak düzgün bir şekilde yapıldığında mükemmel bir formattır. Sosyal medya pazarlamacılığı konusunda birçok yazarla röportaj yaptık ve çoğu girişimcinin yaptıkları ortak sosyal medya hatalarının bir listesini hazırladım .

1. Geçmişte Yaşıyorlar

Belki de önceki girişimlerinizde çok başarılıydınız ya da belki çok güçlü bir soy ağacınız var. Geçmişinizin başarılarından gurur duymanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak sosyal medya takipçilerinizin çoğu, sizin bu tavrınızdan zamanla sıkılacaktır.

2. Tüketicilere Gereken Değeri Vermiyorlar

Bir tüketicinin şikayeti varsa, derhal düzeltip işinizi kaybetmediğinizden emin olabilirsiniz.

Müşterileri daha kişisel bir düzeyde meşgul etmek, daha iyi tanımak için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Tüketicilerin sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmelerine izin vermek harika olsa da, onlar hakkında daha fazla şey öğrenmek onlara daha değerli hissetmelerini sağlar.

3. Birden Çok Ürün Tanıtımı Yapıyorlar

Sosyal medya birden fazla ürünün tanıtımını yapmak için etkili olsa da bu noktada aşırıya kaçan işletme sahipleri müşteri kaybı yaşamaktadır. Bunun nedeni müşterilerinizi bunaltıyor olmanızdır. Birden fazla ürün tanıtımı zamanla takipçilerinizi sıkacak ve müşteri kaybedeceksiniz. Bu açıdan ölçülü davranmak en iyisi.

Üstesinden gelmeyi öğrendiğiniz bazı sosyal medya hataları nelerdir? Yorumlarda paylaşın:


Daha fazla stratejiyi öğrenmek için şimdi abone olun.

ABONE OLUN

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.