Kendi işini yürütmenin bir alternatifi (ipucu: başka birinin kendi işini yürütmesine yardım et)

The-Features-Every-Small-Business-Needs-in-a-PC-900x506

Son zamanlarda kendi işimle ilgili önemli bir şeyi fark ettim. Bazı şeyleri tek başıma yapamıyorum…Daha doğrusu her şeye tek başıma yetişemiyorum.

Sonra düşünmeye başladım ve hem kendimi daha da geliştirmek hem de işimi hafifletmek adına bir alternatif buldum. Bazı işletmeler vardır aslında kendi arasında ilişkilidir. Bir işletmenin eksiğini başka bir işletme kapatabilir. Daha doğrusu bir başka işletme kendi işletmenizle ilgili size bir fikir verebilir.

Bu fikri elde etmenin yolu ise başka birinin kendi işini yürütmesine yardım etmektir. Eğer siz farklı bir işletmenin bir eksiğini kapatır ve yardımcı olursanız, emin olun kendi işinizde de başarı sağlamış olursunuz. Başka bir işletmeye yardım eder ve o işletmenin de size yardım etmesine imkan tanırsanız hem iş yükünüzü hafifletmiş olursunuz hem de farklı şeyler öğrenerek işletmenizi bir adım öne çıkarırsınız.

Kendi İşini Yürütmenin Alternatifi

Her zaman bir alternatif vardır. Önemli olan ise bu alternatifi doğru kullanabilmektir. Evet…Bir işletmeye yardımcı olmak doğrudan kendi işletmenize fayda sağlayacaktır. Ancak bunu yaparken doğru adımları atabilmelisiniz. Karşıdaki işletmeye kuracağınız doğru diyalog size her şeyin kapılarını açacaktır. Yeter ki ne yaptığınızı bilin.

Düşüncelerinizi Duymak İstiyorum

Düşüncelerinizi duymayı çok isterim! Benim gibi geleneksel olmayan bir girişimciyseniz, düşüncemi ne kadar doğru buluyorsunuz? Ekibinizde benim gibi birinin olmasının faydalı olacağını düşünüyor musunuz?? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin!


Bunun gibi stratejilerden haberdar olmak istiyorsanız şimdi abone olun.

ABONE OL!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.