Bir Servet Harcamadan Personel Nasıl Eğitilir?

Eğitim ve gelişim, bir şirket bütçesinde nadiren önemli bir pay alır ve genellikle bütçe çok fazla olduğunda şirket açısından ciddi mali kayıplara yol açabilir.  Bu, bir şirket çalışanlarına ayrılan payıda azaltacağından önemli zararlara neden olabilir. Şirketin en değerli varlıkları olan çalışanlara gerekli olan eğitimi vereyim derken bir servet harcamanıza gerek yoktur.

Personelinizi sınırlı bir bütçeyle etkili bir şekilde eğitebilmenizin birkaç yolu vardır:

how-to-train-your-staff-without-spending-a-fortune_103486389_XXL-740x480

1- Çapraz Tren

Çalışanlarınız kendi alanlarında uzman kişilerdir. Becerilerini mükemmelleştirmek için yıllarını harcadılar ve şirketin geri kalanı için faydalı olabilecek deneyimlere sahip oldular. Çalışanları zıt görevler ve beceri setleri ile bağlayın ve işlerinde birbirlerini eğitmelerini sağlayın. Örneğin, Bilgi Teknolojileri bölümünün Halkla İlişkiler ekibiyle çalışmasını sağlayabilirsiniz.

2- Kurum İçi Eğitim

Tüm çalışanlarınızı eğitime göndermek çok maliyetli olabilir, bu yüzden iyi sunum becerilerine sahip olan birini göndermeyi düşünün. Programa katılmadan döndüklerinde, başkalarına ne öğrendiklerini öğretebilirler. Şirketin mevcut ihtiyaçlarını ele almak ve karşılamak için sunumlarını oluşturabilirler. Bu şekilde, çalışanlarınızı, şirketinizin özel gereksinimlerini karşılamak için özel bir programla hazırlarken paradan tasarruf edersiniz.

3- Değişim Eğitim Hizmetleri

Organizasyon içinde çapraz eğitime benzer şekilde, organizasyonun dışında trene binebilirsiniz. Örneğin, bir yasal hizmet şirketi sosyal medya becerilerini geliştirmek için bir halkla ilişkiler firmasına temsilci gönderebilir ve halkla ilişkiler firması temsilcisi yasal şirketteki tüketici yasalarını öğrenebilir.

4- Oku ve Paylaş

İş kitaplarına şirkete değer katacak becerilere yatırım yapın, ardından tüm çalışanlara açık bir şirket kütüphanesi oluşturun. Herkesin bir kitap okuduğunu ve ayın sonunda, çalışanların meslektaşlarıyla okuduğunu paylaştıkları bir öğle yemeği toplantısı yapın.

Eğitim, özellikle genç, büyüyen organizasyonlar için iş dünyasının önemli bir parçasıdır. Ama sana küçük bir servete mal olmayacak. Yukarıda belirtilen ipuçları personelinizi çok fazla harcamadan eğitmek için yapabileceğiniz şeylerden sadece birkaçıdır. Uygun maliyetli eğitim fırsatları için çevrimiçi arama yapın ve personelinizin becerilerini ve uzmanlığını geliştirmek için bunları kullanın.


ZENGİNLERİN SERVETLERİNİ ELDE ETMEK İÇİN KULLANDIKLARI ”GİZLİ” SIRRI KEŞFEDİN!

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız.

Zenginlerin en büyük –sırrı

The-One-Thing-No-One-Can-Teach-You-740x480

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.