Kimsenin Size Öğretemeyeceği Bir Şey

İş hayatınızda özellikle kendi ürünlerini pazarlayan insanların unuttukları en önemli noktayı sizlere göstermek istiyorum.

Öğrenmeyi unutuyorsunuz ve daha da önemlisi tutkuyu

The-One-Thing-No-One-Can-Teach-You-740x480

Günlerden bir gün bir satış gurusu genç bir öğrenci ile karşılaşır. Genç öğrenci guruya şöyle der: ”Bana senin gibi olmayı öğret, ne gerekiyorsa yapacağım.”

Satış gurusu:”Yarın saat 5:00’da kumsalda ol, sana her şeyi öğreteceğim” der.

Satış gurusu kumsala geldiğinde, öğrencisinin en iyi takımı giydiğini en iyi ayakkabıyı giydiğini görür. Guru öğrencisine suya doğru yürümesini söyler.

Öğrencinin kafası karışır ve bunun satışla ne ilgisi olduğunu merak eder, ancak gurunun talimatlarını takip eder.

Guru daha sonra öğrenciye “Daha derine git” diyor.

Öğrenci, “Ama ayakkabılarım ıslanacak” diye itiraz ediyor ancak guru, öğrencinin daha derine yürümesi için ısrar ediyor.

Guru suyun içerisine öğrencisinin yanına giderek onun başını suyun altına itmiştir.  Bu zamana kadar, öğrenci elbisesinin ıslanmasını ve satışları öğrenmeyi unutmuştur. Tek endişesi bir sonraki nefesini nasıl alacağıdır.

Guru yavaşça öğrencisinin kafasını suyun içerisinde çıkarmış ve şöyle demiştir:” “Bir sonraki nefesten kadar kötü olmasını istediğin zaman, başaracaksın. O zamana kadar, sadece ayaklarını ıslatıyorsun. ”

Öğrenebilirsiniz ama…

Çoğu zaman, insanlar bir işe başlamak istediklerini söyleyecekler, ama sonra bahaneler üretmeye başlayacaklar.

Kuşkusuz satış gurusu bu öğrenci gibi pek çok öğrenci ile karşılaşmıştı. Onlara tekniklerini öğretebilmesine rağmen hiçbir zaman tutkuyu öğretemeyecekti.

Eğer tutkunuz yoksa ne kadar şey öğrenirseniz öğrenin, en iyi teknikleri keşfedin tutkunuz yoksa kalıcı olamazsınız.

İşiniz için tutkunuz yoksa, akıl hocası veya kitap size başarı sağlayamaz. Ama eğer yaparsanız, bilgi ya da para yokluğu sizi durduramaz.


Bunun gibi daha yeni başlayan iş stratejilerine erişebilir ve MOBE 21 Adım Eğitim Programı ile dünyanın en başarılı iş adamlarının ve girişimcilerin “düşünme kalıplarını” nasıl modelleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca satış ortaklığı modeli ile %50-90 oranında komisyonlar elde edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı  

regular-people-optin

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.