SENİNLE MİLYARDER ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK NEDİR?

Seninle milyarder arasındaki en büyük fark nedir?

Senden daha yetenekli ya da daha eğitimli olmaları mı? Daha iyi bir çocukluk geçirmeleri mi? Hayır, aranızdaki en büyük fark onların zamanlarını nasıl harcadıklarıdır.

Zamanınızı nasıl harcadığınız, ne kadar para kazandığınızı belirler. Bazı faaliyetleriniz gelirlerinizi artıracaktır ancak bazıları ise bunu yok edecektir.

Milyarderler, hangisinin faaliyetlerini buna göre düzenlediğini, hangisinin doğru karar olup olmadığını önceden görebiliyorlar.

Stepping-Out-of-Your-Comfort-Zone

Her Şey Zaman Yönetimi ile İlgili

Hepimiz aynı 24 saati yaşıyoruz ve bu zaman dilimini nasıl kullanmamız gerektiğine dair akıllı hareket etmek zorundayız. Çünkü günün sonunda her şeyin zaman yönetimi ile ilgili olduğunu iyi anlamalıyız.

Bu açıdan zaman yönetimi farklıdır ve işinizin büyüklüğü ne olursa olsun bu, bugün alıp başlayabileceğiniz bir derstir. Hayatınızda zamanı etkili olarak kullanmayı bir kenara bıraktığınız an kaybettiğiniz an olacaktır. Bu hemen hemen her şeyde böyledir, iş hayatınızda, aile hayatınızda vb. her şeyde…

Zamanı etkili kullanmak az da olsa disiplinli olmayı gerektirir. Disiplin hayatınızı düzene sokan ve sizlere zenginliğin kapılarını açan en önemli unsurdur aslında. Hayatınıza disiplini soktuğunuz andan itibaren zamanı da etkili bir şekilde kullanmaya başladığınızı fark edeceksiniz. İş hayatınızda daha başarılı olduğunuzu ve gelir hacminizi yükselttiğinizi göreceksiniz.

Blogculuk benim için en önemli iştir. Hatta hayatımın en önemli parçasıdır diyebilirim. Öyle ki yazmak beni her zaman mutlu etmiştir ve yazmadan geçen her zaman benim için boşa geçmiş zamandır. Ben haftanın üç günü bloğumda yazılar paylaşıyorum, bu benim bloğum için belirlediğim bir zaman yönetimidir. Aksatmadan haftanın üç günü yazı yayınlıyorum. Her Çarşamba, Cuma ve Pazar.

Düşünüldüğünde bu benim disiplinli birisi olduğumu gösterir aslında. Bunu yaparken de her zaman kendimi geliştirmeyi ve dahası bloğumu geliştirmeyi, yenilikler katarak ilerlemeyi ilke edinirim. Normal gündelik hayatınızda da bu çok önemlidir. Sürekli bir şeyler katarak ilerlemek…Bunu yapmazsanız yani, her zaman yaptığınız şeyleri yapmaya devam ederseniz kaybedersiniz.

Tüm bu söylediklerimi başarabilmenin yolu ise zamanı iyi yönetebilmekten geçer.


ZENGİNLERİN SERVETLERİNİ ELDE ETMEK İÇİN KULLANDIKLARI ”GİZLİ” SIRRI KEŞFEDİN!

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız.

Zenginlerin en büyük –sırrı

live-the-dream-lifestyle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.