Hayır Demeyi Öğrenin!

İşte işinizi büyütmek istiyorsanız, önemli bir ders ve geliştirmeniz gereken bir disiplin.

Hayır demeyi öğrenin!

Bu, kapalı fikirli olmanız ve yolunuza çıkan fırsatlardan yararlanmama anlamına gelmez. Bazı şeylere evet demelisiniz, ama her şeye evet diyemezsiniz. Yeni bir projeye karar verdiğinizde, bu projeyle ilgisi olmayan ve sizi yoldan çıkaracak olan her şeye hayır demelisiniz. Sizden hoşlanmayan kişilere hayır demeyi ve zamanınızı harcayacak olan etkinliklere hayır demeyi öğrenmelisiniz. Unutmayın, sizin vaktiniz değerlidir ve vaktinizi çalmak isteyenlere verebileceğiniz en güzel yanıt ”hayır” olacaktır.

Learn-to-Say-No

Reaktif veya Proaktif misiniz?Proaktif insanlar nasıl hayır demesini biliyorlar? Reaktif insanlar bunu neden yapamıyor?

Çoğu insan hayatını Reaktif bir biçimde geçirir. Gün boyu kendilerini diğerlerine sunarlar. Günlerine e postalarını kontrol ederek başlarlar ve hangi sorunların çözüleceğine, hangi insanların yanıt vermesi gerektiğine bakarlar. Ortalama bir kişi günde 36 kez kontrol ederler!

Proaktif insanlar ise önce önemli olan şeyleri yaparlar. Bir plan belirlerler ve ona göre hareket ederler. E postalarını sonraya bırakırlar, çünkü onlar için asıl önemli olan şey kendilerini geliştirebilecek bilgiler bulmalarıdır.

Proaktif insanlar günlerini nasıl geçireceklerini çok iyi bilirler ve disiplinli hareket ederler. Bu tarz insanların en önemli özellikleri kendi kontrollerini kaybedecekleri şeylere hayır diyebilmeleridir.

Bunun gibi daha yeni başlayan iş stratejilerine erişebilir ve iş hayatınızda daha başarılı olabilmek için en başarılı girişimcilerin ”düşünce kalıplarını” öğrenebilirsiniz. Bunu sizlere sağlayacak olan en önemli şirket ise şüphesiz ”Clickbank”dır. Clickbank hakkında detaylı bilgi almak için bağlantıya tıklayınız.  


live-the-dream-lifestyle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.